Galatasaray tabletler satışa çıktı

Galatasaray Spor Kulübü ve Hindistan’ın başlıca hizmet, bilgi ve iletişim teknolojileri sistem entegrasyonu, donanım ve dağıtım şirketi olan HCL arasında gerçekleşen resmi sponsorluk anlaşması kapsamında, HCL’nin Galatasaray taraftarlarına özel olarak tasarladığı Limited Edition ve Special Edition ME Tabletler, bilişim sektörünün en yaygın dağıtıcısı Arena Bilgisayar aracılığıyla GSStore’lardan ve www.gsstore.org’tan satışa sunuldu.

Ortadoğu’da tablet sektöründe lider olan HCL, Avrupa’ya açılma yolculuğunda, Türkiye’nin Avrupa’da en iyi tanınan spor kulübü olan Galatasaray ı tercih etti. Yapılan anlaşma çerçevesinde, Galatasaray taraftarları için özel tabletler de tasarlayan HCL, 1’den 1905’e kadar numaralandırılmış sadece 1905 adet üretilen Limited Edition ME Tablet GS 1905 ve yine Galatasaray ruhunu tabletlere taşıyan Special Edition ME Tablet GS 1905 serileriyle Türkiye pazarındaki iddiasını güçlendiriyor.  Arena Bilgisayar tarafından dağıtılacak tabletler, Galatasaray taraftarları için özel olarak tasarlandı.

GS Edition tabletleri, 9.7 inç çoklu dokunmatik kapasitif ve full HD oynatabilen ekrana sahip; dört çekirdekli GPU’ya, 1 GB DDR3 RAM’e, 32 GB’a kadar çıkabilen 16 GB dahili hafızaya ve dört çekirdekli GPU’ya sahip. Mali – 400 tarafından 3D grafikle  desteklenen 1.2 GHz Çift Çekirdekli Cortex A9 CPU ile çalışan son derece güçlü ve şık cihazlar. Android’in en son sürümü olan Jelly Bean 4.1 ile çalışan tablet, 2.0 MP arka ve 0.3 MP önkamera ve uzun ömürlü 8000mAh pil ile birlikte sunuluyor. 1 Mobile App Store ve Galatasaray uygulaması aracılığıyla üstün bağlantı ve eğlence özellikleri de sunan tabletin fiyatı 499 TL olarak belirlendi.

Arena Bilgisayar Kişisel Bilgisayarlardan sorumlu Satış & Pazarlama Müdürü Serkan Doğan Arena’nın dağıtıcı rolüyle ilgili olarak şunları söyledi. “Dünyanın lider teknoloji markalarından Hindistan merkezli HCL ile gerçekleştirdiğimiz dağıtıcılık anlaşmasından ötürü mutluyuz. Galatasaraylılar tarafından büyük ilgi göreceğini düşündüğüm HCL ME Tablet Galatasaray serisini dağıttığımız için çok heyecanlıyız. Son on yılda gösterdiği hızlı büyümeyle dünyanın sayılı teknoloji şirketleri arasında yer alan HCL’nin,  ME Tablet Serisinin Türkiye pazarı ile buluşmasına aracılık etmekten ötürü mutluyuz.”

Arena Bilgisayar ile yaptıkları iş birliğiyle Türkiye pazarına oldukça iddialı girdiklerini belirten  HCL Infosystems Ltd. Mobil Ticaret EMEA Bölge Başkanı Srinath Nagarajan, “Avrupa’da en çok tanınan ve beğenilen futbol kulüplerinden biri olan Galatasaray’a sponsor olmak bizim için gurur verici. HCL ME Tablet için Türkiye son derece önemli ve stratejik bir ülke. Ortadoğu pazarında lider olan HCL ME tabletleri Avrupa’ya taşımada Türkiye kilit bir rol oynayacak. Bu nedenle Türkiye’yi uzun vadede en önemli yatırım üssümüz olarak belirledik. Türkiye dağıtıcımızı belirlerken ise çok titiz davrandık ve konusunda uzman ve bu işe çok uzun yıllarını vermiş Arena Bilgisayarı seçtik. Arena Bilgisayar ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği Türkiye’deki hedeflerimize  ulaşmamız için önemli bir araç olacak” dedi.

Sadece 1905 adet üretilen Limited Edition ME Tabletler 11.08.2013 tarihi itibariyle GSStore’lardan ve www.gsstore.org’tan satışa sunuldu.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir