General Mobile’ın yeni ürünü DISCOVERY II geliyor

General Mobile, 2014 yılında fiyatı ve performansı ile damgasını vuran, satış rakamları ile adından söz ettiren DISCOVERY’den sonra şimdi de yeni modeli DISCOVERY II ile Teknoloji de fırsat eşitliği dönemini başlatmaya hazırlanıyor. DISCOVERY II, Gerçek 8 Çekirdekli performansı, fiyatı, 13MP oto fokuslu arka, 5MP ön kamerası ve diğer özellikleri ile çok konuşulacak…

Koç Müzesi Wilhelm Vagonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte 8 çekirdekli işlemciye sahip General Mobile DISCOVERY II ilk kez basına tanıtıldı. 5inch Full HD 441 PPI, IPS, Gorilla Glass 3 ekrana sahip DISCOVERY II, Andorid 4.4.2 KitKat işletim sistemi, 2GB RAM 16GB dahili bellek ve MediaTek 6592T Sekiz çekirdekli 2.0Ghz hızında (true octa-core) işlemci performansıyla dikkat çekiyor. Wi-Fi Direct, DLNA bağlantı özellikleri ile TV’yle telefonu bir birine bağlayan DISCOVERY II, siyah ve beyaz renk alternatifleri ile 888 TL ile satışa sunulacak.

Keşfetmeye hazır mısınız?

GeneralMobileDISCOVERYII

Metalik çerçeve ve şık tasarımı, üstün özellikleri ile akıllı telefon pazarında yeni bir dönem başlatacak olan DISCOVERY II, rakiplerine fark atacak özelliklere sahip. DISCOVERY II, Gerçek 8 çekirdek performansının yanında özçekim (Selfie) tutkunlarının, eşsiz kareler yakalayacağı, tek tuş ile sosyal medyada paylaşacağı yazılımı bulunduruyor. 2500mAH Pil kapasitesi, Wifi Transfer ve farklı uygulamarıyla tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Sektörün lokomotifi olduk

Türkiye’de yerli telefon ve tabletin lokomotifi olmaya hazır olduklarını belirten TELPA Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, “Patentler ve fikri mülkiyet bu işin lokomotifi, ürünler ise vagondur. Her yıl, bir kaç yeni vagonu yeni fikirler taşır. Biz de, bu konuda yalın düşünen, hızlı karar veren ve yerli katma değeri büyüten lokomotif olacağız. Bilgi ve tecrübe olarak eksiğimiz yok. Devlet veya operatör desteği olmadan bunu yapabileceğimizi akıllı telefon pazarında önemli bir oyuncu olarak kanıtladık. Bunu sadece akıllı telefonda değil, FATİH Projesi’nde de taşın altına elimizi koyarak gösterdik. Ancak, devlet politikası olmadan bu ülkenin bayrağını taşıyan bir yerli marka ve yerli katma değer yaratan şirketler oluşmaz. Devlet uygun iklimi oluşturursa biz zaten bu işi yapmaya hazırız” diye konuştu.

Fırsat eşitliği dönemi başlıyor

“Tüketiciler akıllı telefon satın alırken performans veya ekran büyüklüğünden taviz vermek gerektiğini düşünüyor. Oysa bu düşünce tamamen yanlış bir algı” olduğunu belirten, General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, “Teknolojide fırsat eşitliği dönemini başlatıyoruz. Aslında bunun ilk örneğini, 4.7 inç ekranıyla Discovery ile ilk adımı atmıştık. Şimdi Discovery II ile ekranı 5 inçe büyütürken, gerçek 8 çekirdekli işlemci ile gerçek fırsat eşitliği dönemini başlatıyor. Bunu ancak yerli katma değer yaratma fikrini genlerine taşıyan bir firma başarabilirdi. General Mobile sektörün lokomotifi olduğunu bir kez daha kanıtlıyor” dedi.

Gölcü, Discovery II’nin detayları hakkında şunları söyledi: “Tüketiciler gerçek 8 çekirdekli işlemci ile performansı, 5 inç Full HD dolgun ve canlı renklerle ekranda kaliteyi yakalayacak. 13MP oto fokuslu ve flaşlı arka ve 5MP ön kamera ile diledikleri fotoğraf ve videoyu paylaşma şansı yakalayacak.”

Tüketiciler, General Mobile DISCOVERY II’ye Ağustos’un ilk haftasından itibaren cep telefonu satış noktalarından, teknoloji marketlerinden ve internet sitelerinden ulaşabilecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

1 thought on “General Mobile’ın yeni ürünü DISCOVERY II geliyor

    Ali Karakose

    (25 Temmuz 2014 - 22:33)

    Hangi yerli markadan bahsediliyor? Çin’li (küçümseme manası aranmasın) bir telefon üreticisinden telefon alıp üzerine GM logosu koyarak mı yerli marka olunuyor? Yoksa Genel Müdürleri Muzaffer Bey, Donanım Haber’de verdiği bir röportajda, Discovery telefonların şarj soketlerindeki kalitesiz malzeme yüzünden oluşan arızaların, kullanıcı hatası bahanesiyle Telpa’nın garanti dışı işlem yapması konusunda, durumun farkındayız ve müşterileri mağdur etmemek için herşeyi yapıyoruz demesine rağmen aradan aylar geçmesine rağmen Telpa’nın kulak asmayıp garanti dışı işlem yapmaya devam etmesi midir?
    General Mobile hangi ürününü kendisi üretmiştir? Telpa bugüne kadar “kullanıcı hatası” ve “sıvı teması” haricinde hangi Türkçe kelimeleri kullanmıştır? Birde böyle süslü püslü laflar edilmez mi! Sanki uzayda bizler uzayda yaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir