Google Glass’a özel bankacılık uygulaması

TEB, Türkiye’nin Google Glass’a özel ilk finansal uygulamasını geliştiren banka oldu.

Google Glass için geliştirilen CEPTETEB uygulamasıyla tüm işlemler sesli komutlar, hareket algılayıcılar ve dokunmatik alandaki parmak hareketleriyle yönetilebiliyor.

Kullanıcılar, TEB’in Google Glass uygulaması ile kredi kartı kampanyalarını takip edip, bulundukları noktaya en yakın TEB ATM ve şubelerini akıllı gözlükleri ile bulabiliyorlar.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, gelişen teknoloji ve değişen müşteri davranışlarını göz önüne aldıklarında artık mobil bankacılığı ana kanallardan biri olarak gördüklerini ifade etti.

Yakın gelecekte akıllı saat ve gözlükler olmak üzere giyilebilir teknolojilerin günlük hayatımızda daha fazla yer alacağını belirten Mendi, bu yıl dünya çapında 50 milyon giyilebilir ürün satılacağını ve bu rakamın 2018 yılında yaklaşık 500 milyon adede çıkacağının öngörüldüğünü söyledi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir