GTA 5’in satışları üç günde 1 milyar doları geçti

En popüler bilgisayar oyunlarından biri olan GTA, geçen hafta salı günü satışa sunulan beşinci oyunuyla 1 milyar doların üzerinde gelir getirdi. Haberi oyunun yapımcısı Amerikan Take-Two Interactive şirketi duyurdu. Satışlardan ilk günü 800 milyon dolar gelir sağlandı.

Şirketin haberinde, “Bizim verilerimize göre, video oyunları ve sinema dahil, tüm eğlence dünyası için rekor bir seviye söz konusu.” ifadesi yer aldı.

Bilgisayar oyunlarının arasında bir önceki rekor, 15 gün içinde 1 milyar dolar gelir getirmeyi başaran Call of Duty Black Ops 2 oyununa aitti.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, İskoçyalı Rockstar Games şirketi tarafından geliştirilen ve ilk defa 1997 yılında satışa sunulan GTA oyunu, bilgisayar oyunları dünyasında en popüler oyunlardan biri haline geldi.

Yapımı için beş yıl ve 266 milyon dolar harcanan yeni oyunda olaylar sanal olarak California’nın Los Santos kentinde geçiyor. Oyuncular önceki oyunlarda olduğu gibi, mafyanın görevlerini yerine getiren, banka soygunu yapan, kiralık katil veya araba hırsızı olan, suç işleyen birinin rolünü üstlenmesi gerekir.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir