Güvenli İnternet Hizmeti 2 yaşında

Kullanıcıları internetin zararlı içeriklerine karşı korumaya yönelik geliştirilen Güvenli İnternet Hizmeti 2 yaşında bastı. Güvenli İnternet Hizmeti, 22 Kasım 2011’de sunulmaya başlanmıştı.

İsteğe bağlı, ücretsiz, şeffaf, kullanımı kolay, interaktif ve tüketici memnuniyetini esas alan bir hizmet olarak tanımlanan Güvenli İnternet Hizmeti’nin bugüne kadar 1 milyon 600 bin abone tercih etti.

Toplu kullanım sağlayıcılar ile birlikte hane halkı sayısı dikkate alındığında Güvenli İnternet Hizmeti’nden yararlanan kullanıcı sayısının en az 6 milyon kişi civarında olduğu tahmin ediliyor.

Güvenli İnternet Hizmeti, Çocuk ve Aile olmak üzere iki farklı profil seçeneği ile sunuluyor. Kullanıcılar İnternet servis sağlayıcılarına ait çağrı merkezlerinden, internet online işlem merkezlerinden, bayilerden, SMS veya Alo 166 yoluyla bu hizmeti talep edebiliyorlar, ihtiyaç duymadıklarında da kolayca iptal ettirebiliyorlar.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir