Hakkı Öcal bugün 19.00’da online seminerde

heryerdeegitim.com’un bugün ‘onlie seminer’ konuğu Hakkı Öcal olacak. Saat 19.00’da başlayacak “Bilgisayar Eğitimindeki Açıklarımız: Treni Kaçırıyor muyuz?” başlıklı seminerde, şu sorulara cevap aranacak:

  • Web Ne Gibi Beceriler Gerektiriyordu?
  • Aletler İçin Internet ne gerektiriyor?
  • BT Eğitmeni ile BT Uygulamacıları arasında fark olmalı mı?
  • Kamusal Eğitim ve Halkın Dizginleri Alması.
  • Rakamlarla BT Eğitimi Durumumuz Nedir?

Hakkı Öcal Kimdir?

1949 yılında Ankara’da doğdu. Ankara, Kırıkkale ve Yozgat’ta liseyi bitirdi. 1971’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1969 yılında Hürriyet gazetesinin Ankara bürosunda gazeteciliğe başladı.

Okulu bitirince, İstanbul’a atandı ve Hürriyet Haber Merkezi Müdür yardımcısı olarak çalıştı. İki yıl sonra gazetenin Yazı İşleri Müdürlüğü’ne atandı. 1975 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler’de master’a başladı. Sonra doktoraya devam etti.

Halen bütçesini ABD Kongresi’nin verdiği Uluslararası Yayın Bürosu’nun Internet Hizmetleri Bölümü’nde IT uzmanı olarak çalışıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir