HDI Sigorta TÜRKKEP’e geçen ilk sigorta şirketi

Lider sigorta şirketlerinden HDI Sigorta, Türkiye’nin ilk ve tek özel KEP Hizmet Sağlayıcısı TÜRKKEP ile sözleşme imzaladı. Böylece HDI Sigorta Türkiye’de KEP sistemine geçen ilk sigorta şirketi olurken, aynı zamanda TÜRKKEP’in sigorta sektöründeki ilk iş ortağı da oldu.

Yüzlerce acentesiyle Türkiye’nin her noktasında hizmet sunan HDI Sigorta, KEP Hizmet Sağlayıcı güven kurumu olan, Türkiye’nin ilk ve tek özel şirketi TÜRKKEP ile hizmet sözleşmesi imzaladı. Bu sözleşmeyle HDI Sigorta KEP sistemine geçerek, TÜRKKEP’in güvenli sistemine katılan ilk sigorta şirketi sıfatıyla sektördeki diğer sigorta şirketlerine öncülük yaptı.

KEP sistemi, bir elektronik postanın gönderen ve alan taraflarının gerçekten kim olduğunun bilinmesini sağlıyor ve alıcıya iletim zamanını bildirerek gönderilen iletinin içeriğinin yoldayken veya daha sonradan değiştirilmediğinin kesin olarak tespit edilmesine imkan tanıyor. TÜRKKEP’in sağladığı KEP hizmetleri ile elektronik ortamda yazışma, kredi kartı ekstresi, hesap ekstresi, sigorta işlemleri, dekont ve makbuz,  talimat, ödeme emri, tebligat, bildirim, ihtar, ihbar, mutabakat, teyit, itiraz, fatura, bordro, izin formları, üyelik, abonelik, müşteri bilgilendirme, telif hakkı, kira kontratı, beyanname, bildirge, teklif, sipariş, sipariş onay, başvuru, dilekçe, bilgi edinme, çağrı, duyuru, iştirak taahhütnamesi, sözleşme yasal geçerli olarak yapılabiliyor.

HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Yaşar, HDI Sigorta’nın yenilikçi girişimleriyle her zaman sektöre öncülük ettiğini belirterek şunları ekledi: “TÜRKKEP’in hem İstanbul hem de Ankara’da veri merkezlerinin olması, yerinde KEP başvurusu alabilmesi, her türlü iç ve dış denetimde büyük titizlik göstermesi, 7/24 müşteri hizmetlerinin kusursuz işlemesi ve çevreye duyarlı yapısı bizim tercihimizde en önemli etmenler oldu. Sektörde lider olmak demek, tüm dünyada yaşanan gelişmeleri bir adım önden takip etmek demektir. KEP de bu anlamda geleceğin sistemi. O yüzden KEP sistemine Türkiye’nin en güvenilir KEP Hizmet Sağlayıcısı ile geçmeye karar verdik.”

Sektördeki profesyonelliğini çalışanlarına verdiği değerle de gösteren HDI Sigorta, TÜRKKEP’le yaptığı işbirliği sonucu tüm personeline KEP adresi aldı. Böylece HDI Sigorta çalışanları hem kurumsal hem de bireysel yazışmalarını yasal geçerli, güvenli, hızlı ve rahat bir şekilde bu adresler üzerinden yapabilecekler.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir