Hem Windows 8 hem de Android’le çalışabilen tablet

TechnoLogic 22 Haziran 2013 2
Hem Windows 8 hem de Android’le çalışabilen tablet

Samsung, Windows 8 ve Android işletim sistemleriyle çalışabilen yeni bir tablet bilgisayarı piyasaya sunuyor. Ativ Q adlı tablet bilgisayar 13,3 inç (33,8 cm) ekrana sahip. Katlanabilir bir klavyesi bulunan tablette, klavye istendiğinde tabletin üzerinde durabileceği bir desteğe dönüşüyor.

Asus da iki hafta kadar önce hem Microsoft’un Windows 8, hem de Google’ın Android işletim sistemleriyle çalışabilen dizüstü ve tablet bilgisayar karışımı bir bilgisayar piyasa çıkartmıştı.

Uzmanlar, iki işletim sistemi kullanan bilgisayarların sektördeki yeni eğilim olduğunu ve diğer şirketlerin de bu eğilimi izleyeceğini söylüyor.

SamsungAtivQ

Ativ Q’da Intel’in Haswell çipi kullanılıyor ve Samsung cihazın pil ömrünün dokuz saate kadar çıkabileceğini belirtiyor. Ekranın da güneşli günlerde görülebilecek kadar parlak tasarlandığı vurgulanıyor.

Samsung, Londra’da Ativ Q’nun kamuoyuna tanıtıldığı basın toplantısında dokunmatik ekranlı yeni bir bilgisayarını görücüye çıkardı. Avi Tab 3 adlı yeni modelin Windows 8’in tüm özellikleriyle kullanabilen dünyanın en ince bilgisayarı olduğu kaydediliyor.

Samsung aynı tanıtım toplantısında bir de Galaxy XN adlı fotoğraf makinesini kamuoyuna duyurdu. Galaxy XN’in objektifleri değiştirilebiliyor, Android işletim sistemi kullanıyor ve 4G veri transferini destekliyor.

Samsung’un bu yeni cihaz duyuruları, şirketin hisse senetlerinin baskı altında olduğu bir dönemde yapıldı. Bankaların şirketin kâr tahminlerini düşürmesinden sonra, Samsung’un hisseleri 4 Haziran’dan bu yana yüzde 14 değer kaybetti.

BBC’nin haberine göre, bankalar, Samsung’un yeni çıkardığı akıllı telefon Galaxy S4’ün tahmin ettikleri düzeyde satmaması ve Çinli akıllı telefon üreticileriyle rekabetten kaygılı olduklarını açıklamıştı.

2 Yorum »

  1. Ozan köroğlu 22 Haziran 2013 at 23:11 - Reply

    adamlar kendine aştı biz halen oyun oynuyalım bilgisayarda

  2. ysf dl 18 Şubat 2017 at 20:17 - Reply

    bütün haberler 2013 tarihli. gerçekten çıktı mı, beğenildi mi, ne kadar verimli oldu; her hangi bir yerde paylaşım yok. bir elektrik prizini tanıtan yüzlerce video var, ama bunun için yok. demek ki fos çıktı da ilgilenen olmadı bu ürün ile….

Bir cevap yazın »