HP’den küçük ölçekli Lateks baskı çözümü

HP, çevre dostu HP Lateks Baskı Teknolojileri’nden faydalanmak isteyen küçük ölçekli baskı hizmeti sağlayıcılarına (PSP) yönelik özel olarak tasarlanan çok yönlü HP Designjet L26100 Yazıcı’yı tanıttı. Kullanım kolaylığıyla ön plana çıkan HP Designjet L26100 Yazıcı’nın, Türkiye’nin de dahil olduğu EMEA bölgesinde Mart ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

Dayanıklı HP 792 Designjet Lateks Mürekkepleri ile birlikte kullanılan ve kolaylıkla yükseltilebilen HP Designjet L26100 Yazıcı, yüksek etkili satış noktalarındaki ekranlarda süreli tekstil ve araç grafikleri gibi iç ve dış mekân uygulamaları için ideal bir ürün olarak piyasaya sürülüyor. 61 inçlik (154,9 cm) HP Designjet L26100 Yazıcı, aynı zamanda güvenilir ve fazla bakım gerektirmeyen bir baskı deneyimi sunuyor. Yazıcı içinde kuruyan baskıları da kısa sürede tamamlayarak en kısa sürede rötuş aşamasına geçilmesini ve baskının kullanıma alınmasını sağlıyor.

Su bazlı HP Lateks Mürekkepler’le çalışan HP Designjet L26100 Yazıcı, 1200 dpi çözünürlüğe sahip yüksek kalite çıktılar alarak eko-çözücülü mürekkeplere oranla çok daha sağlam sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. HP, sahip olduğu çevre sertifikaları ve geri dönüştürülebilir baskı materyalleri sayesinde çevre dostu şirketler arasında da endüstri lideri konumunda. PSP’lerin doğa koruma bilinci yüksek müşterilere hitap ederek büyümelerini sağlayan HP, aynı zamanda Lateks Baskı Teknolojileri’yle, eko-çözücülü mürekkeplerin kullanıldığı çoğu mekânın aksine, özel bir havalandırma sistemi veya “tehlike” uyarı tabelası gerektirmeyen, iyileştirilmiş çalışma mekânlarının oluşmasına da katkıda bulunuyor.

HP Sign & Display MEMA Pazar Geliştirme Müdürü Yeliz Alaman, “Yazıcı pazarı, çözücü bazlı sistemlerden lateks çözümlere geçiş yaparken, üretim sürecinin farklı aşamalarında aktif olan müşteriler de, HP Lateks’in sunduğu geniş yelpazedeki uygulama tekniklerine, kalitesine ve çevreye duyarlı yapısına her geçen gün daha fazla ilgi duymaya başlıyor. HP ise, pazarda yükselen talep artışını karşılamak amacıyla, düşük maliyetli bu çözümle, farklı bütçelere sahip küçük ölçekli PSP’lere lateks yazıcıların kapılarını aralıyor.”

Türkiye’nin de dahil olduğu EMEA bölgesinde 1 Mart’ta piyasaya çıkması beklenen HP Designjet L26100 Yazıcı’nın ek aksesuarları ise, uygulamalarını çeşitlendirmek ve genişletmek isteyen müşteriler için ayrıca temin edilecektir.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir