Huawei’den yeni nesil flaş bellekli sunucu

Flaş teknolojisindeki araştırmalarına 2005 yılında başlayan Huawei, 12 yıllık çalışma sonucunda; OceanStor Dorado 5000 v3’ü piyasaya sundu. Dünya çapında birçok kuruluşun veri platformlarında öncelikli sırada yer alan OceanStor, yeni nesil flaş özelliğiyle kalıcı bellek görevi görerek müşterilerine kullanım kolaylığı sağlıyor.

Huawei’in flaş bellek dizini olarak piyasaya sunduğu, kalıcı bellek özellikli OceanStor Dorado 5000 v3, müşterilerinin flaş belleğin potansiyelinden daha fazla yararlanmasını sağlayacak. Dijital dönüşümün hızlanmasına da katkıda bulunacak OceanStor Dorado 5000 v3 sayesinde; bulut bilişim, çevrimiçi ödeme, mobil sosyal ağlar ve gerçek zamanlı etkileşimli uygulamalarda, verilerin büyük bir hızla artışı kaydedilecek. Tamamen flaş uygulamasından oluşan OceanStor Dorado 5000 v3, aşırı yüklü ve hayati önem taşıyan işlerin taşınmasında ilk tercih olma yolunda ilerliyor ve gelecekte veri merkezlerinde ana bellek olması bekleniyor.

Yeni Huawei ürünü olan OceanStor Dorado 5000 v3, tamamen flaş uygulama potansiyelinin daha fazla ortaya çıkmasına ve veri merkezinde gerekli hızlanmaya yardımcı oluyor. Huawei’nin tescilli FlashLink eknolojisine sahip olan OceanStor Dorado v3, bu yeni teknoloji sayesinde uygulama, finans ve güvenli ticarette yüksek hızda işlemler ve ticaret senaryolarının gerekli kıldığı en zor işlemlerde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Huawei’in herhangi bir ağ geçidine ihtiyaç duymayan, aktif-aktif HyperMetro çözümü de sağlayan OceanStor Dorado 5000 v3, yüzde 99,9’luk bir güvenilirliksağlıyor ve işletmenin çok önemli uygulamalarının 7/24 çalışabilmesinin yolunu açıyor. Aktif-Aktif tasarım gecikmeyi 1 ms aralığında düşük seviyede tutarken, güvenilirlik konusundaki en zorlu gereksinimleri de karşılıyor. Bu çekici özelliğine ek olarak; yeniden yedekleme ve sıkıştırma teknolojisi sayesinde performansta herhangi bir bozulmaya neden olmadan veri hafızasının verimliliğini 3 katına çıkarıyor.

Kurumsal iş çözümleri alanındaki yenilikçi teknolojileriyle ön plana çıkan Huawei’nin geliştirdiği FusionServer 2288H V3, verimlilik değerlendirmesinde birinci çıktı. Dünyanın en saygın değerlendirme kuruluşlarından Standard Performance Evaluation Corporation’ın son yayınlanan sonuçlarına gore; Huawei Fusion Server, SPEC VIRT_SC 2013 sıralamasında zirveye çıktı.

Sanal sunucu birleştirmelerinde kullanılan sunucuların verimliliğini ölçmek için SPEC tarafından tasarlanan bir verimlilik derecelendirmesi olan SPEC VIRT_SC, donanım, sanallaştırma platform ve sanallaştırılmış konuk işletim sistemi ve uygulama yazılımı da dahil olmak üzere tüm sistem bileşenlerinin uçtan uca verimliliğini ölçüyor.

Teknik özellikleriyle sunucu BT altyapısı uygulamalarına ideal bir küresel bilişim platform sunan FusionServer 2288H ile ilgili açıklamalar yapan BT Sunucusu Ürün Hattı Başkanı Qiu Long, “Gittikçe daha fazla sayıda geleneksel BT uygulamaları buluta taşınıyor. Huawei, maksimum verimliliği sağlamak için sunucu tasarımlarında ve teknolojilerinde yenilikçi yaklaşımlar getiriyor. Sürekli değişen müşteri gereksinimlerini de ön plana alıyoruz ve bilişim, bellek ve sabit disk bileşenlerinde elde ettiğimiz mükemmel denge ile yüksek performanslı evrensel sunucular kuruyoruz. SPEC VIRT_SC 2013’teki olağanüstü başarımız, inovasyon ve teknolojideki sürekli çabalarımızın kanıtıdır. Gelecekte, müşterilerin geleneksel BT uygulamalarını tamamen sanallaştırmalarını hızlandırılmaları yolunda bizim üstün özelliklere sahip sunucularımız destek olacaktır” dedi.

Endüstri araştırma firması Gartner tarafından yayınlanan bir rapora göre, Huawei, 2016’nın 3. çeyreği itibarıyla (kule sunucuları hariç) sunucu satışlarında dünya genelinde ilk 3 arasına girdi ve en hızlı büyüme oranını elde etti. Huawei sunucuları, aralarında kamu sektörü, internet, telekom, enerji, finans, ulaştırma, sağlık, eğitim, medya ve imalat gibi farklı alanlarda 5 bini aşkın müşteri tarafından kullanılmaktadır.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir