İnnova, yetkili ITIL eğitim ve sınav merkezi oldu

Bilgi Teknolojileri hizmetleri alanındaki süreç yönetiminin çok önemli uzmanlıklarından biri olan ITIL konusunda uluslararası akreditasyon sürecini tamamlayan İnnova, ITIL Foundation için yetkili eğitim ve sınav merkezi oldu.

Eğitim konusundaki uzmanlığına yeni bir uluslararası sertifika programını ekleyen İnnova, dünyanın en saygın sertifikasyon organizasyonlarından birisi olan Peoplecert’in akreditasyonunu aldı. İnnova, bu sayede Türkiye’de ITIL Foundation eğitimi ve sertifikası verme yetkinliğine sahip oldu.

İnnova Teknoloji Çözümleri Grup Yöneticisi Ersel Karşal konuyla ilgili şunları söyledi: “BT servisleri yönetiminin çok önemli uzmanlıklarından biri olan ITIL konusunda uluslararası akreditasyon sürecini tamamlayıp ITIL Foundation eğitimlerini ve sınavlarını başlatıyor olmaktan dolayı gururluyuz. İnnova sadece eğitim veren bir kurum olmanın ötesinde, kendisi de uzun yıllardır ITIL metodolojisini uygulayan bir BT şirketi olarak bu alanda uygulamalı bir uzmanlık avantajına sahip bulunuyor. Bundan sonrasında tam yetkili bir eğitim ve sertifika merkezi olarak İnnova uzmanlığını diğer meslektaşlarımıza da aktarmak istiyoruz.”

ITIL nedir?

Information Technologies Infrastructure Library (Bilgi Teknolojileri Altyapı Kütüphanesi) kelimelerinin baş harflerinden oluşan ITIL, bir BT servisleri yönetim metodudur. BT servislerinin eksiksiz ve en iyi kalitede yönetilmesi için geliştirilen ve İngiltere’de ilk olarak 1987 yılında yayınlanan ITIL, 2011 yılındaki son revizyonlardan sonra ITIL 2011 Edition güncellemesi ile bugünkü haline geldi.

Uluslararası geçerliliği olan bir ITIL sertifikası verebilmek için, sınavı yapan kurumun Uluslararası bir sertifikasyon organizasyonu tarafından akredite edilmesi gerekiyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir