Intel’de Çiğdem Ertem’e yeni görev

Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı olarak atanan Ayşegül İldeniz’den boşalan Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanlığı görevine Çiğdem Ertem atandı.

Ertem, geniş bilgi birikimi ve deneyimi ile Intel’in 67 ülkeyi kapsayan Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin büyümesinin devamlılığından sorumlu olacak.

2004 yılında Intel ailesine katılan Çiğdem Ertem, 10 yıllık Intel geçmişinde Türkiye ve bölgede devlet, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte gerçekleştirdiği projelerle, yönettiği ülkelerin gelişimine önemli katkılarda bulundu.

Ertem, Intel Türkiye Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönemde bilgisayar markalarıyla gerçekleştirdiği çalışmalarla 2009 krizine rağmen ülkemizde bilgisayar satışlarında yüzde 10’a yakın artış gerçekleştirmişti.
Ertem, Afrika’da son 1 yılda yazılım ve teknoloji şirketleri ile birlikte gerçekleştirdiği çalışmalarla yerel inovasyonu destekleyerek pazarı yüzde 21 büyüttü.

Çiğdem Ertem kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu Çiğdem Ertem, Bilkent Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yaptı. İş hayatına, Merkez Bankası Bilgi İşlem Departmanı’nda başlayan Ertem, daha sonra aralarında Meteksan ve Siemens Business Services’in da bulunduğu sektörün önde gelen şirketlerinde çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev aldı.

2004 yılı sonunda Intel Türkiye’de İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Çiğdem Ertem, bu görevinde Türkiye’de bilgisayar sahipliğini artırmaya yönelik çok sayıda programın başarıyla hayata geçirilmesini sağladı.

Şubat 2008’den Temmuz 2011’e kadar Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Ertem, 2011’den bu yana Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika İş Geliştirme Bölge Direktörü olarak görev yapıyordu.

Öğrenciliği döneminde profesyonel olarak basketbol oynayan Çiğdem Ertem, bir sakatlık nedeniyle sporu bırakıncaya kadar Milli Takım’da görev aldı. Ertem’in basketbol kariyerinde Akdeniz Oyunları’nda Gümüş Madalya ve art arda iki yıl Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Şampiyonluğu ünvanları yer alıyor. Evli olan Çiğdem Ertem’in üç çocuğu bulunuyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın