İnternetini iptal ettirenlere icra şoku

Eski evinizdeki internet bağlantınız yıllar sonra size icra getirebilir. Şikayetvar’ın haberine göre; yeni eve taşınanların cep telefonlarına “Hakkınızda icra takibi başlatılmıştır” şeklinde mesaj geldi. Buna göre; ev değiştirenlerin internet iptalindeki talepleri internet servis sağlayıcıları tarafından geç sonlandırılınca, iptal faturası taraflara ulaşmayınca ve makbuzlar kaybolunca icra geldi. İnternet kullanıcıları hem borca hem de borca gelen faiz ile birlikte avukatlık masraflarınında eklenmesine tepki gösterdi.

Taşınma durumunda internet aboneliğinin iptalini gerçekleştirenler cep telefonlarına icra mesajları ile adeta şok oldular. İşte internet aboneliğini taşınma sebebi ile iptal ettirdikten sonra icra şoku yaşayan tüketicilerin şikayetleri şöyle:

Kalan Borçlara Dikkat

“2009 yılında evden taşındım. Taşındığım evden iptal ettirdiğim internet aboneliği için kalan borç olmuş. Bunun bugün avukatlık bürosundan cep telefonuma ‘İcra takibiniz başlamıştır.’ şeklinde mesaj gelince öğrendim. Cep telefonum bugüne kadar bilinirken neden bir kez olsun bilgilendirme yapılmadım da dosya açılıp avukatlık olunca bildiriyorsunuz.”

“İptal İşlemi İşleme Konulmamış”

“Kullanmakta olduğum internet hizmetini taşınma sebebiyle 2011 yılında sonlandırmama rağmen işleme konulmamış ve 2 sene sonra bana direkt icradan tebligat gönderdiler. Fatura gelmedi, bildirim gelmedi, borcumla ilgili telefon bile etmediler. Aylarca aboneliği işletip avukata vermişler.”

“İnternet Hattı Dondurulup Tekrar Açılmış”

“Taşınmak zorunda kaldığım semtteki internet bağlantımı kapattırmıştım. 2 yıllık bir zaman diliminden sonra hiç bir fatura uyarısı gelmiyordu. Şimdi 8 fatura birden icra takibiyle geldi ve beni 560 TL biriken faiz borcunu ödememekle haksız yere suçluyorlar. ‘Hattınız kapanmamış sadece dondurulup tekrar açılmış ve faiz oluşmuş’ dediler. Kapattırdığım bir hat için para ödemek istemiyorum.”

Makbuzlarınızı Atmayın

“İnternet servis sağlayıcıdan tarafıma icra takibi başlatılmış. Yeni evime internet bağlatmak istediğim sırada borcum olduğu söylendi ve bende ödedim. Bugün bana gelen bir telefonla borcum gözüktüğü bu borcu ödemediğimde icra geleceği söyleniyor. Ödediğime dair makbuz istiyorlar fakat ben ev taşınma sebebiyle makbuzumu kaybettim.”

İnternet İptalinde Bunlara Dikkat!  

İnternet bağlantıları nedeni ile birçok tüketicinin mağdur olduğunun alını çizen Şikayetvar Uzmanları, internet bağlantısını iptal ettireceklere şu uyarılarda bulundu:

  • İnternet bağlantısı gibi aboneliklerinizi iptal ettirmek için gerekli başvuruları yapın
  • İnternet bağlantısı alırken imzalamış olduğunuz sözleşmenizi iyice okuyun
  • Belirli kampanyalar dahilinde abonelik sözleşmesi yaptırdıysanız iptal işlemi sırasında bir yaptırım olabilir. Genellikle bu yaptırım fark ücretin tahsili şeklinde gerçekleşir
  • İptal işlemini ödemeyi yaptıktan sonra makbuzunuzu alın ve sakın atmayın. Saklayın.
  • İnternetinizin kesilip kesilmediğinden emin olun. İnternetiniz kesilmediyse faturaları görünce şaşırmayın.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir