İnternetten fatura öderken dolandırılmayın

Fatura ödeme siteleri dolandırıcıların yeni gelir kapısı oldu. İnternetten cep telefonu faturasını ödemek isterken dolandırılan kullanıcılara, faturası ödenmemesine rağmen kredi kartından 1500 TL çekilen Oğuzhan A.’da dahil oldu.

Şikayetvar’da yer alan bilgilere göre, faturasının ödenmediğini telefon hattının görüşmeye kapatılması ile öğrenen kullanıcı, asıl şoku kredi kartı hesap özetini incelediğinde yaşadı. Dolandırıcıların kredi kartından 1500 TL çektiğini fark eden tüketici bankayı aradı ancak işlem iptalini gerçekleştiremedi.

Hakkını yasal yollarla arayacağını bildiren ve internetten fatura ödeyenlerin mağdur olmaması için dikkatli olmalarını isteyen tüketicinin şikayeti şöyle:

“İnternet üzerinden kredi kartıyla cep telefonu faturamı ödemek için girdiğim site, kredi kartımdan 1500 TL çekmiş. Faturamın yatırılmadığını hattım kapandıktan sonra öğrendim. İncelemeleri yaptıktan sonra dolandırıldığımı anladım. Konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Benim gibi faturasını internet sitelerinden ödeyenler de çok dikkatli olsun.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir