iPhone 5 için geri sayım başladı

Gold Teknoloji Marketleri, iPhone 5 için hazırlıklarını tamamladığını ve ürünü en kısa zamanda Türkiye’de satışa sunacağını duyurdu. Bu arada iPhone 5 beklentisi, şimdiden iPhone 4 ve 4S satışlarının yüzde 26 oranında düşmesine neden oldu.

Gold Teknoloji Marketleri’nin satış rakamlarına göre; yılbaşında iPhone 4 ve 4S’in toplam satışı içinde yüzde 40 olan iPhone 4S’in payı, Temmuz ayında yüzde 80 ’e ulaşırken iPhone 4’ün payı yüzde 20 düzeyine geriledi.

Temmuz ayı itibarıyla ise, akıllı telefon kullanıcılarının iPhone 5’in çıkışını beklemeye başlaması iPhone 4 ve 4S satışlarında %26’lık düşüş yaşanmasına neden oldu.

Teknoloji severlerin önde gelen cihazlarından bir diğeri olan iPad de tüm tablet satışlarının yüzde 80’ini oluşturarak ilk sıradaki yerini koruyor. Microsoft’un geliştirdiği tablet bilgisayar Surface gelene kadar ise iPad’in hakimiyetinin bu düzeyde sürmesi bekleniyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir