İpragaz tahsilatları Turkcell Cüzdan ile yapacak

Turkcell ve İpragaz iş birliğiyle hayata geçirilen mobil ödeme sistemiyle artık İpragaz, bayilerinden Turkcell Cüzdan servisi ile uzaktan ödeme alabilecek.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, Turkcell ve İpragaz, tüm mobil cihazlardan ve kişisel bilgisayarlardan kullanılabilen bir mobil ödeme sistemi geliştirdi. Sistem sayesinde Turkcell hat sahibi İpragaz bayi ve müşterileri, İpragaz’a borçlarını Turkcell Cüzdan servisi aracılığı ile  ödeyebiliyor.

Bu mobil ödemeyle uzaktan tahsilat sistemi sayesinde, satış temsilcileri, ister mobil cihazlarından isterlerse bilgisayarlarından tahsil edecekleri ücreti görerek, POS makinesi taşımalarına ve bayilere gitmelerine gerek kalmadan uzaktan tahsilat yapabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, İpragaz ile iş birlikleri dolayısıyla Turkcell Cüzdan’a abone olarak  sahip oldukları Garanti Bankası kartlarını Turkcell Cüzdan’a ekleyen Turkcell müşterilerinin, tahsilat talebi geldiğinde ödeme işlemlerini yapabileceğini belirtti.

Kocabaş, şunları kaydetti:

“Dünyanın en gelişmiş mobil ödeme çözümü olan Turkcell Cüzdan, İpragaz’a operasyonel anlamda önemli bir maliyet avantajı sağlıyor. Türkiye’nin ilk mobil ödemeyle tahsilat sistemi için tüpten otogaza, fırınlardan restoranlara çok geniş yelpazede hizmet veren İpragaz ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Hayatı kolaylaştıran çözümleriyle Turkcell, teknolojik üstünlüğünü Türkiye’nin ve ekonomiye can veren şirketlerimizin hizmetine sunuyor. Rekabette fark yaratmak isteyen tüm şirketlerimizi teknolojinin gücünden faydalanmaya davet ediyoruz.”

İpragaz Genel Müdürü Selim Şiper ise İpragaz’ın 50 yılı aşkın süredir LPG sektörünün öncüsü ve her zaman ilklere imza atan markası olduğunu aktararak, “Mobil ödeme sistemi tahsilat aracını da Türkiye’de ve dünyada ilk kez İpragaz tüpgaz bayilerinin hizmetine sunmuş bulunuyoruz. Enerji sektörünün önde gelen ve her zaman farkındalık yaratan markası İpragaz ile lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell iş birliği çerçevesinde hazırlanan proje ile tahsilat sürecinde operasyonel maliyetlerimizi azaltmayı ve bayilerimizin kolay ödeme aracı kullanarak hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Bu çalışmanın bir parçası olmaktan dolayı da çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir