İşte Samsung’un yeni tableti

Samsung, tablet bilgisayar pazarında payını artıracak yeni bir ürün çıkardı. 10.1 inç büyüklüğünde dokunmatik ekrana sahip cihaz, bir özel kalemle de kullanılabiliyor.

10.1 inç büyüklüğündeki tablet, dokunmatik ekranının yanı sıra özel kalemle (S Pen) de kullanılabiliyor. Samsung, 5.3 inçlik akıllı telefonu Galaxy Note’da yer alan özel kalemi tablete de uyarladı.

Samsung’un yeni model tablette 1.4 GHz hızında dört çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM bulunuyor. Cihaz, Android 4.0.4 işletim sistemiyle çalışıyor. Cihazın 16 GB ve 32 GB olmak üzere iki ayrı versiyonu bulunuyor. Galaxy Note 10.1, ilk etapta ABD, İngiltere ve Güney Kore’de satışa sunuluyor.

Deutsche Welle’nin haberine göre dünyada satılan her 10 tablet bilgisayardan 7’si Apple’ın imzasını taşıyor. Pazar araştırma şirketi IHS iSuppli’nin verilerine göre bu yılın ikinci yarısında tablet üretici şirketler, marka ve satış rakamları şöyle sıralanıyor:

– Apple, iPad, 17 milyon cihaz, pazar payı yüzde 69,6

– Samsung, Galaxy, 2,3 milyon cihaz, pazar payı yüzde 9,2

– Amazon.com, Kindle Fire, 1 milyon cihaz, pazar payı yüzde 4,2

– AsusTek, Transformer, 688.000 cihaz, pazar payı yüzde 2,8

– Barnes & Noble, Nook, 459.000 cihaz, pazar payı yüzde 1,9

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın