Julian Assange Wikileaks Partisi’ni kurdu

Wikileaks sitesinin kurucusu Julian Assange perşembe günü eylül ayındaki Avustralya parlamento seçimlerine katılabilmek için resmen Wikileaks Partisi’ni kurduğunu ilan etti.

Avustralya’nın The Australian gazetesine bir demeç veren Assange “Herşeyden önemlisi Wikileaks Partisi için Senato’da (Avustralya parlamentosunun üst meclisi) yer elde etmektir. Bu Senato’ya bağımsız soruşturma ile meşgul olan en iyi Avustralyalı gazetecileri Senato’ya yerleştirmek anlamına gelir” dedi ve Canberra’daki dürüst olmayan siyasetçilerin en çok bundan korktuğunu sözlerine ekledi.

Assange’nin sözlerine göre, parti seçimlerde Senato için Yeni Güney Galler,Victoria ve Batı Avrupa eyaletlerinden 7 aday gösterecek. Partinin önemli değerleri ise şeffaflık, hesap verme ve hukukun üstünlüğü olacak.

Rusyanın Sesi’nin haberine göre, Avustralya’da parlamento seçimleri 14 Eylül’de gerçekleştirilecek. Ülke başbakanı ve İşçi Partisi lideri K. Rudd seçimlerde Liberal Parti’nin başındaki Tony Abbott ile mücadele edecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir