Kablosuz internet için ‘temiz’ çözüm

TP-LINK Türkiye, kablo kirliliği ve maliyeti gerektirmeden evde ya da ofiste interneti her noktaya ulaştırmayı sağlayan powerline adaptör serisini sürekli genişletiyor. Elektrik hattını kullanarak internet ağını her yere taşımayı sağlayan TL-WPA2220KIT ile ‘klonlanan’ internet ağına kablosuz bağlanmak mümkün.

Kablosuz ağ pazarında dünya lideri olan TP-LINK, evde ya da ofiste kablo kirliliği ve maliyetini ortadan kaldırarak, elektrik hattı üzerinden interneti her noktaya taşımayı sağlayan powerline adaptör ürün grubunu sürekli genişletiyor. TP-LINK TL-WPA2220KIT ile elektrik prizi olan her noktaya interneti taşımak ve kablosuz internet ağı oluşturmak mümkün.

Powerline adaptörlerin evlerin yanı sıra küçük ofisler için de çok uygun ağ çözümleri olduğunu belirten TP-LINK Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, “Özellikle kiracılar başta olmak üzere sık taşınanlara powerline çözümlerini öneririz. Kablo yatırımı yapmadan, buna para harcamadan, sadece powerline adaptörü taşıyarak yeni ev ya da ofislerinde internet ağını elektrik prizi olan her noktaya genişletebilirler” diyor.

İki adaptörün bir arada sunulduğu TL-WPA2220KIT ile adaptörlerden birini mevcut modem ya da router’a bağlayıp elektrik prizine takarak, elektrik hattını aynı zamanda internet taşıyıcısı hale getirmek mümkün. Böylece internet için tekrar kablo çektirmek gerekmiyor. İkinci adaptörü de evin ya da ofisin istenilen noktasındaki bir elektrik prizine bağlamak, o noktaya interneti taşımak için yeterli oluyor. Artık ikinci adaptörün takıldığı bölgede, hızlı ve güvenli bir kablosuz ağ oluşturulmuş oluyor. Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon gibi istenilen cihazla ağa bağlanmak ve istenilen uygulamaları yapmak mümkün.

İnternet ağını klonlayabiliyor

Kurulumu çok kolay olan TL-WPA2220KIT’in klonlama özelliği de bulunuyor. Wi-Fi Klon düğmesine basarak tek tuş ile aktif hale getirilen bu özellik ile ev ağının klonu (ağ adı ve şifresi aynı olan bir klon ağ), adaptörün olduğu bölgede oluşturulmuş oluyor. Bu şekilde hem kablosuz ağ kurulumu basitleşiyor (kablosuz ağ adı ve şifresi otomatik olarak kopyalanıyor) hem de daha güvenli hale geliyor.

İstendiğinde kablolu olarak da bağlantıya olanak veren TL-WPA2220KIT ile 300Mbps kablosuz hıza ulaşılabiliyor. Tak-çalıştır özellikli cihazın üzerinde yer alan ‘Pair’ düğmesi ile ev ya da ofisteki birden fazla powerline adaptörün güvenliğini sağlamak ve yönetmek mümkün.

TP-LINK TL-WPA2220KIT Powerline Adaptör

  • Wi-Fi Clone düğmesi ile Wi-Fi konfigürasyonunu basitleştirir ve kesintisiz bir birleşik ev ağının oluşturulmasına yardım eder,
  • Bir evin var olan elektrik kabloları üzerinde 200Mbps’e kadar yüksek hızlı veri transmisyonu sağlayan HomePlug AV standardı, gecikmesiz HD veya 3D video streaming ve online oyun için idealdir,
  • Evin ve ofisin daha önce erişilmesi zor alanlarına kablosuz bağlantıyı 300Mbps’e genişletir,
  • İki Ethernet girişi sayesinde TV, oyun konsolu gibi cihazların Internet’e bağlanmasına izin verir,
  • Evin elektrik tesisatı üzerinde 300 metreye kadar menzili bulunur,
  • Kurulumu kolay, sadece takıp çalıştırılır,
  • 128-bit AES şifreleme, bir “Pair” Düğmesine basmak kadar kolay,
  • IGMP yönetilen multicast IP transmisyonunu destekler, IPTV streaming’i optimize eder,
  • Fiyat: 89 USD+KDV (İki adaptörlü KIT’in tavsiye edilen satış fiyatıdır).

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir