Kale Havacılık’a Boeing’den Mükemmellik Ödülü

Kale Havacılık; ‘talaşlı imalat’, ‘shoot peen prosesi’, ‘kaplama prosesi’, ‘tahribatsız muayene prosesi’, ‘boya prosesi’ hizmetleri ve ‘gövde kanat yapısal parçalar’ imalatında gösterdiği üstün çalışmalardan dolayı Boeing 2012 Performans Mükemmellik Ödülü’ne (BPEA) layık görüldü. Kale Havacılık ve Boeing temsilcileri, mükemmellik ödülünü Kale Havacılık’ın İstanbul-Tuzla’daki üretim tesislerinde bu hafta düzenlenen bir törende çalışanlarla birlikte kutladı.

Kale Havacılık’ın, Boeing’den mükemmellik ödülü kazanan ilk Türk tedarikçi firma olduğunu kaydeden Boeing Türkiye Başkanı Bernard J. Dunn, “Boeing, Kale Havacılık çalışanlarının bizim için gerçekleştirdikleri yüksek kaliteli işi ve sıkı sıkıya bağlı oldukları olağanüstü yüksek standartları, içtenlikle takdir ediyor. Kale Havacılık ile ilişkilerimiz 10 yıldan fazla bir zamana yayılıyor ve bu başarılı işbirliğini gelecekte daha da güçlendirmeyi ümit ediyoruz” dedi.

Kale Grubu Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay, “Dünyanın önde gelen havacılık ve savunma şirketlerinden biri olan Boeing’den bu ödülü alan ilk Türk firması olmaktan, ülkemizi uluslararası platformlarda başarıyla temsil ederek bu alanda da öncü olmaktan ayrı bir gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir