Kale’den hırsızlara karşı ‘alarmlı kilit’

Tecrübesini teknoloji ile birleştirip inovatif ürünler geliştirmeyi ilke edinen sektörün lider markası Kale Kilit’in yeni ürünü Kale Alarmlı Silindir, hırsızlığa karşı yüksek güvenlik sunuyor.

Hırsızlık olaylarına karşı geliştirilen “Kale Alarmlı Silindir” art niyetli girişimlerle aktivasyon çubuğunun kırılmasıyla silindir içindeki alarm devresini tetikliyor. 10 cm mesafeden hissedilen 80 dbA şiddetindeki yüksek sesin yarattığı caydırıcılık özelliğiyle yaşam alanlarında yüksek güvenlik sağlıyor.

Kale Tuzaklı Silindir’in geliştirilmiş bir versiyonu olan Kale Alarmlı Silindir, silindirin kırılmasıyla kilide ulaşılmasının engellenmesinin yanı sıra içindeki alarm sisteminin devreye girmesiyle iki aşamalı koruma sağlıyor. Tuzaklı kısmı kırıldığında mekanik olarak da kilide kolayca ulaşılmasını engelliyor. Devreye giren alarm ile art niyetli kişilerin başka açma yöntemlerini denemesini engelliyor, çevreyi de ikaz ediyor.

6 yıl pil ömrü olan Kale Alarmlı Silindir, pili bittiğinde de mekanik olarak kullanılmaya devam ediyor. 80 dbA şiddetindeki ses, yaklaşık olarak 30 dakika boyunca çevreyi uyarıyor. Herhangi bir ek aparata, kablo ya da vidalamaya ihtiyaç duyulmadan standart bir silindiri değiştirir gibi kolayca değiştirilebiliyor. Kale Alarmlı Silindir tüm kilit satış noktaları ve yapı marketlerde!

Dünyada ilk olan bu proje TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları (TEYDEB) çerçevesinde desteklenmiştir.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir