Kamu bilişimcilerinin gündemi ‘Sayısal Gündem 2020’

Kamu bilgi işlem merkezi yöneticileri ve sektör yetkilileri, 29 – 31 Mayıs’ta bir araya gelip TBD çalışma gruplarının hazırladığı raporları paylaşırken kamuda Sayısal Gündem 2020’e ilişkin farkındalık yaratılacak.

Türkiye’nin bilgi toplumu olma sürecine katkı veren Türkiye Bilişim Derneği (TBD), her yıl düzenlediği geleneksel etkinliklerinden birini daha gerçekleştiriyor. Kamudaki bilgi işlem merkezi yöneticileri, sektör yetkilileri ve uzmanlar,“Sayısal Gündem 2020” ana temalı 16. TBD Kamu Bilgi İşlem Merkezleri Yöneticileri Birliği (Kamu-BİB) etkinliğinde bir araya gelecek.

29–31Mayıs2014 tarihleri arasında Anemon Afyon SPA Hotel &Convention Center’da gerçekleştirilecek etkinlikte, bir yıl boyunca yüzlerce kişinin gönüllü katkı ve özverili çalışmasıyla ortaya çıkarılan TBD çalışma gruplarının raporlarına son hali verilecek. Kamu-BİB öncülüğünde düzenlenecek bu verimlilik toplantısında Sayısal Gündem 2020” konusunda kamuya ilişkin değerlendirmeler yapılacak.

Ülke sorunlarına çözüm üreten bilişimcilerin birikimlerini paylaştığı, ortak akıl platformu olan TBD Kamu-BİB kapsamında,Ulusal Veri Merkezi ve Kamuda Gelecek Öngörüleri; Kamuda Büyük Veri; Kamu Bilişim Projelerinin Uluslararası Platformda Tanıtımı; Kamu Bilişim Projeleri “MERNİS” Belgesel Film Çekiminin Yapılması ile Kamu-BİB Bilişimsizliğin Maliyeti Sürekli Çalışma Grubu’nun sunumları gerçekleştirilecek.

Dünyada başka örneği bulunmayan, tüm kamu bilgi işlem yöneticilerinin doğal üyesi oldukları birliğin 16.toplantısında, bu yıl ilk kez kamu kurumlarına farklı olanaklar sunulacak. Söz konusu olanaklar arasında, kamu kurumlarına bilişim ile ilgili projeleri tanıtabilmeleri için ücretsiz stand açma; bilişim ile ilgili özel projelerini tanıtabilmeleri için sunum ile kamu bilişim yöneticilerine özel bir yuvarlak masa toplantısı bulunuyor.

16. Kamu-BİB toplantısında; çalışma ve belge gruplarınca oluşturulan raporlar, ağırlıklı olarak kamu bilgi işlem merkezi daire başkanları ve üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu geniş bir katılımla tartışılacak, değerlendirilecek ve kamuoyu ile paylaşılacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir