Kartvizitler sadece kağıtta kalmasın

IRIS tarayıcılarının Türkiye distribütörü DataStar, IRIS’in taşınabilir kartvizit tarayıcısını satışa sundu. Üzerindeki pil ve depolama birimleri sayesinde bilgisayarın olmadığı ortamlarda da kullanılabilen ürün ile kartvizitler elektronik ortama aktarılıp, adres defterleri ile eşleşebiliyor.

IRISCard Anywhere 5 model tarayıcı, küçük boyutu ve teknik özellikleri sayesinde bilgisayar olmayan ortamlara da taşınıp, tarama işlemini yapabiliyor. Üstelik taranan kartvizitleri Outlook, Adres Defteri, Google Contact, Act! gibi pek çok kişi/adres uygulamasına aktarabiliyor.

IRIS’in bu kartvizit tarayıcısı pil ile çalıştığından her yerde kullanılabiliyor. Bilgisayara bağımlı olmadan da çalışıp tarama yapabilmesi ve küçük boyutu (43 x 158 x 53,8 mm) sayesinde her yere taşınabiliyor. Taranan görüntü dahili bellek, SD kart, USB bellek gibi seçenekli ortamlara kaydedilebiliyor.

Daha sonra kartvizit görüntüsü, ürün ile birlikte gelen Cardiris Pro yazılımı sayesinde bilgisayara kolayca aktarılabiliyor. Türkçe de dahil 19 dilde kullanıcı arabirimi olan ürün ayrıca 218 farklı ülke dilini de tanıyıp tarama yapabiliyor.

Saatte 800 kartvizit tarayabilen IRISCard Anywhere 5, taranan görüntüleri JPEG formatında kaydedebiliyor. Windows, Mac, Unix ve Linux uyumlu olan ürün ile taranan kartvizitleri, iPAD ile uyumlu SD kart adaptörü ile (kutu içinden çıkmaz) iPAD’e de aktarmak mümkün.

IRISCard Anywhere 5 Kartvizit Tarayıcısı

  • 300dpi çözünürlük
  • A6/4×6 inç boyutundaki belgeleri tarayabiliyor
  • USB girişi, SD kart yuvası ve 512MB dahili bellek
  • Li-ION polimer pil ile çalışıyor (şarj edilmeden 150’ye kadar belge tarayabiliyor)
  • Cardiris Pro yazılımı ile geliyor
  • Windows, Mac, Unix ve Linux desteği var
  • Taranan dokümanları Outlook, Adress Book, Act!, Google Contact vb ortamlara aktarabiliyor
  • Boyutları: 43 x 158 x 53,8 mm
  • Fiyat: 129 USD + KDV

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir