Katılım Emeklilik’in seçimi Turkcell Superonline

Turkcell Superonline, Katılım Emeklilik’e sunduğu ses, internet ve VPN çözümleriyle şirketin iletişim altyapısını verimli hale getiriyor. Projenin tamamlanmasının ardından Katılım Emeklilik’in tüm çalışanları, Turkcell Superonline’ın sağladığı iletişim hizmetlerinden faydalanabiliyor. Katılım Emeklilik’in santral ve çağrı merkezi de Turkcell Superonline tarafından tahsis edilen 200 adet numara ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Türkiye’yi dünya ile aynı anda fiber optik altyapısı üzerinden internetle tanıştıran Turkcell Superonline, gerek KOBİ’ler gerekse büyük şirketler için geliştirdiği toplam telekom çözümleriyle şirketlerin rekabet gücüne katkıda bulunuyor. Bununla birlikte ışık hızında internet ve kaliteli ses iletişimi hizmetlerinden daha fazla şirketin yararlanması için çalışmalarını sürdürüyor. Turkcell Superonline bu anlayışla, Katılım Emeklilik’e sunduğu ses, internet ve VPN çözümleriyle şirketin iş süreçlerini fiber çağına taşıdı. Ayrıca Katılım Emeklilik’in santral ve çağrı merkezi için 200 adet numara tahsisi yapılıyor.

Turkcell Superonline, Katılım Emeklilik’in tüm lokasyonları için internet erişimi sunuyor. Şirketin ortakları olan Albaraka Türk ve Kuveyt Türk ile VPN bağlantılarını gerçekleştiriyor. Katılım Emeklilik’in sunucu barındırma hizmeti de Turkcell Superonline tarafından sağlanıyor. Dolayısıyla santral yedeklemeleri de Dudullu ve Ankara veri merkezlerinde yapılıyor.

Katılım Emeklilik ile hayata geçirilen projenin kurulumu bir ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Santral ve veri merkezi yedekleme hizmeti için özel bir kurulum yapıldı.

Katılım Emeklilik’e sunulan erişim kapasitesi, trafik artışına paralel olarak artırılacak. Şirketin 200 çalışanına kadar hizmet sunan iletişim çözümünün, Turkcell Superonline’ın kendi fiber altyapısı üzerinden sunulması dolayısıyla ses trafiği ve maliyette önemli avantajlar elde ediliyor. Bu çözümlerle verim artışı sağlayan Katılım Emeklilik’in bu artışla doğru orantılı olarak kısa sürede bu yatırımlarının karşılığını alması bekleniyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir