Kitapyurdu’na göre 2016’nın yazarı Sabahattin Ali

Kuruluşundan beri misyonunu hiç değiştirmeden “sadece kitap” alanında yoğunlaşan ve her yıl, bir önceki yıla nazaran iki katı artışla büyüyen Kitapyurdu.com; gelenekselleştirdiği ‘Yılın En Çok Okunan Yazarı’nı açıkladı. Günlük, haftalık ve 40 günlük kampanyalarla sürekli gündemde olan Kitapyurdu.com; 2016 yılının çok satanlarında liste başı olan Sabahattin Ali’yi, yılın en çok okunan yazarı olarak tespit etti.

Sabahattin Ali; çoğumuzun keşfetmekte geç kaldığı, tanışmayı erteleyip okuyunca da geçen günlere pişmanlık duyulan bir yazar unvanını koruyor. Çünkü Sabahattin Ali’nin bütün karakterleri hala canlı, cümleleri hiç eskimeyen romanlar olarak duruyor ve öykülerini ise hala başucumuzda tutuyoruz.

‘Kitapla Buluşmanın En Kolay Yolu’ sloganıyla üyelerine ulaşan ve her yıl hizmetine yenilikler ekleyen Kitapyurdu.com’da sorularımızı yanıtlayan Sadi Kizir, “Geçen yıl 2016 yılında en çok satan kitapları derlediğimizde Sabahattin Ali’nin kitaplarının özellikle de “Kürk Mantolu Madonna” kitabının diğer eserlere göre açık ara ile önde olduğu ve sitemizde ilk 5. Sırada yer alıyor. Türk Edebiyatı’nın faili meşhuru diye adlandıracağımız Sabahattin Ali’nin eserleri; muhteşem bir dili, ilginç konuları ve sıra dışı kurgusu ile başyapıt niteliğindedir.” diyor ve ekliyor:

“Kitapyurdu olarak yeni dönemde kişiye özel kampanyalara ağırlık vererek, lider konumumuzu sürdüreceğiz. Beğenerek okuduğumuz ve okuyucuya ulaştırdığımız Sabahattin Ali; Kitapyurdu.com’da ‘Yeni kitabı çıktığında haber ver’ servisine; haberdar olmak için kayıt yaptıran üye sayısı şuan 50 bini geçmiş durumda…”

Türkiye’nin en büyük kitabevi olma özelliğini koruyan ve Eylül – 2016 tarihi ile 17. yaşını kutlayan Kitapyurdu.com; sitesinde geniş bir duyuruyla; ‘Yılın En Çok Okunan Yazarı: ‘Sabahattin Ali’ olduğunu ilan etti.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir