Konica Minolta Turkey’in yeni başkanı Toshiyuki Yamada

Konica Minolta Turkey İş Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu yeni başkanını atadı.  Haziran 2012 tarihinden beri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan  Toshiyuki Yamada, 01 Temmuz 2013 tarihi itibariyle Konica Minolta Türkiye İş Teknolojileri AŞ.’nin Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Ofis ve profesyonel dijital baskı sistemlerinde dünyanın önde gelen markası Konica Minolta’nın Türkiye’deki şirketi Konica Minolta Turkey İş Teknolojileri A.Ş.’ye yeni Yönetim Kurulu Başkanı atandı. Haziran 2012 tarihinden beri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan  Toshiyuki Yamada 1 Temmuz 2013 itibariyle şirketin Yönetim Kurulu Başkanı oldu.. Kasım 2012’den beri kurula başkanlık yapan Roman Tihelka’nın Yönetim Kurulu üyesi olarak şirketteki aktif görevini sürdüreceği belirtildi.

Başkanlık görevini Roman Tihelka’dan devralan Toshiyuki Yamada, Şubat 2012’de Türkiye’deki distribütörünü satın alarak Konica Minolta Turkey İş Teknolojileri A.Ş. adıyla güçlü bir şekilde pazarda yerini alan Tokyo/Japonya merkezli Konica Minolta’nın  orta vadede pazarın lider markası olmayı hedefliğini söyledi.

Konica Minolta’nın Türkiye ile birlikte dünyada 50’nin üzerinde ülkede faaliyet gösterdiğini belirten Yamada, “İstanbul genel merkezimiz, Antalya bölge ofisimiz ve Türkiye geneline yayılmış 45 bayimiz bulunuyor. Türkiye’deki mevcut organizasyonumuzu daha da güçlendirmek ve operasyon alanımızı genişletmek adına önümüzdeki dönemde de Türkiye’deki yatırımlarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir