Kurumsal mali işlem ve nakit akışı mobil cihazlarda

Kurumsal mali işler ve nakit akışı çözümü Sage XRT yazılımının ülkemizde Avrupa ile aynı anda kullanıma sunulan yeni sürümü, firma kaynaklarına ve finansal durumlarına mobil cihazlardan gerçek zamanlı erişim, nakit akışı için uzaktan onay ve kontrol olanağı sağlıyor.

Dünyanın önde gelen iş yazılım ve hizmetleri üreticilerinden Sage, yüksek performanslı kurumsal maliye ve nakit yönetimi çözümü Sage XRT Treasury yazılımının 4üncü sürümünü duyurdu. Yeni sürümle gelen yeni özellikler arasında, şirketler için bir iş aklı platformu olan Sage Enterprise Intelligence (SEI) ile entegrasyonun yanı sıra, bir çok farklı cihazda veri gösterimine olanak sağlayan geliştirilmiş mobilite fonksiyonları da yer alıyor.

Sage XRT Treasury sürüm 4 sayesinde kullanıcılar, akıllı telefonları ve tabletleri üzerinden herhangi bir zamanda şirketlerin anlık mali görünümlerine ve nakit akış pozisyonlarına bakabiliyor, ödemelere onay verebiliyor, işlemleri takip edip, dolandırıcılık teşebbüslerinin önüne geçebiliyor.

Yeni sürüm, şirketlerin kurumsal mali yönetim işlemlerini daha verimli hale getirmelerini, banka pozisyonlarını daha kolay kontrol altına alıp yöneterek tasarruf sağlamalarını mümkün kılıyor. Yeni sürümün sunduğu en önemli avantajlar arasında, normalde farklı yazılım modülleri gerektiren tüm bilgileri tek bir sistem üzerinde konsolide ederek yönetebilmek yer alıyor.

JayneArchbold

Sage Avrupa Kurumsal Pazarlar CEO’su Jayne Archbold, kurumsal maliye yönetimi açısından teknolojinin önemine vurgu yaptı ve “Çalışanların gerekli işlemleri hızlı bir şekilde ve gereğinde şirket dışından gerçekleştirebilmelerini sağlayan teknoloji, güçlü bir mali işlemler ve nakit akışı kontrolü hedefleyen şirketlerin olmazsa olmazıdır.

Sage XRT Treasury yazılımı, müşterilerimizin mali verilerine herhangi bir zamanda herhangi bir lokasyondan güvenli bir şekilde erişebilmelerini, bu verileri kullanarak işlemlerini gerçekleştirebilmelerini sağlıyor. Sage XRT Treasury sürüm 4 ile hassas verileri güvenli bir şekilde paylaşmak, birlikte çalışmak, kurumsal mali işlemlerin kontrol ve yönetimini gerçekleştirmek artık mümkün” dedi.

Kurumsal yazılımlarda mobilitenin günümüzde artık ‘hayata kolaylık katan bir hoşluk’ olmaktan çıkıp, önemli bir gereklilik halini aldığını söyleyen Archbold, “Bugünün dünyasında rekabetin önünde kalabilmek için bunu başarmak zorundasınız. Yeni sürümle birlikte gelen SEI entegrasyonu, iş aklı uygulamalarını mobilite ve teknoloji ile bir arada barındırıyor. Nerede olursanız olun, Sage XRT Treasury version 4 size iş akış uygulamalarına anında erişim sağlayan bir kapı sunuyor” dedi.

Kurumsal maliye uygulamaları ve nakit akışı yönetimi için modüler bir yazılım çözümü olan Sage XRT Treasury, yüksek fonksiyonelliğin yanı sıra, geçerli ERP (kurumsal kaynak yönetimi) platformları ile güçlü bir entegrasyon özelliği de sunuyor.

Yazılım kullanıcıları, kendi görev tanımları doğrultusunda arayüzü belirlemesi ve kişiselleştirmesinin yanı sıra, kendi öncelikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda ayar yapabiliyorlar. Yazılımın her bir kullanıcıya göre kişiselleştirilebilen kullanım paneli, web uygulaması, mobil uygulama ya da Microsoft Excel ile uyumlu olarak geliyor.

Sage Enterprise Intelligence (SEI) kullanım paneli, farklı sektörlerden işletmelerde sadece nakit akışını değil, kaynak yönetimini de kontrol altında tutmaya olanak tanıyor. Kolay öğren-kolay kullan özelliği ile gerçek zamanlı bilgiyi zahmetsiz bir şekilde sunan çözüm, aynı zamanda tanı algılama, analiz ve raporlama işlemlerini de benzersiz bir şekilde kolay kılıyor.

Sage XRT Treasury sürüm 4 ile gelen mobilite özelliği, doğru bilginin, doğru çalışana gösterilmesini de sağlıyor. Örneğin üst düzey yöneticiler, ihtiyaç duydukları verileri mobil cihazlardan anında elde edebiliyor; finans ekibi de daha detaylı analizleri Excel üzerinde görebiliyor.

Mobil elektronik imza özelliği daha gelişmiş bir güvenlik sunuyor. Nakit akışı hareketlerine, özellikle de hassas ödeme işlemlerine gerektiğinde ofis dışından, herhangi bir yerden, herhangi bir zamanda da ulaşılabilmesi, kontrol, değerlendirme ve onay işlemlerinde mobil elektronik imza kullanımı, dolandırıcılığın engellenmesinde önemli bir güç oluşturuyor.

Sage Enterprise Intelligence – Tableau de bord

Sage XRT Treasury sürüm 4, kullanıma ilk olarak Haziran sonu itibarıyla Türkiye’de, Fransa, İtalya, İspanya ve Portekiz ile aynı anda sunuldu. Yazılım, kademeli bir şekilde Sage’in diğer uluslararası pazarlarında da kullanıma sunulacak. Daha fazla bilgiye, www.sage.com/treasury adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir