Lenovo, bayilerin bünyesine en çok katmak istediği marka

Lenovo, “EMEA Channel Academy Ödülleri”nde üçüncü kez üst üste ”Yılın Dizüstü/Masaüstü Bilgisayar Üreticisi Ödülü”nü kazandı. Tören, DISTREF EMEA Bölgesi kanal konferansının bir parçası olarak, Monte Carlo’da 21 Şubat akşamı gerçekleştirildi. Organizasyon, EMEA bölgesindeki EMEA ICT ve CE kanalları ile binin üzerindeki perakendecinin, distribütörün ve üreticinin toplanmasıyla oluşan en etkili bağımsız organizasyon.

Organizasyonda ödül alan şirketler kanal stratejileri, fiyatlandırma ve stok yönetimi, ürün gelişimi, bayi programı ve pazarlama gibi 12 farklı kategoride değerlendirildi. Yapılan değerlendirmede Lenovo, kendi kategorisindeki diğer tüm rakiplerini geride bırakarak ödülün sahibi oldu.

Ayrıca, DISTREE’de açıklanan Context’s Channel Watch araştırmasına göre Lenovo, gelecek yıl bayilerin bünyesine en çok katmak istediği marka seçildi. 1.725 bayinin katıldığı araştırmada “önümüzdeki 3 ay içinde hangi IT markalarını kendi portfolyonuza katmayı düşünüyorsunuz” sorusunda, Lenovo birinci sırayı aldı ve ikinci sırada tercih edilen markayla arasındaki farkı ikiye katladı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir