Lenovo, HP’yi geçip dünya lideri oldu

Araştırma şirketi Gartner’in yayımladığı verilere göre, Lenovo bu yılın Temmuz-Eylül dönemini kapsayan üçüncü çeyreğinde 13,8 milyon adet rekor sayıda bilgisayar satarak dünyanın en büyük kişisel bilgisayar üreticisi oldu.

Lenovo Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing konuyla ilgili olarak şunları söyledi;

“Gartner’ın da açıkladığı gibi, Lenovo pazardaki büyüme hızını sürdürmektedir. Net stratejimiz, yenilikçi ürünlerimiz, uygulamadaki başarımız ve dünyanın farklı ülkelerindeki ekiplerimizle başarılı performansımızı devam ettiriyoruz. Kişisel bilgisayar pazarının rekabetçi bir ortam olduğunun bilincindeyiz; ancak bu alanda kârlı bir büyüme eğrisini devam ettirmenin de mümkün olduğuna inanıyoruz.

Küresel PC pazarında açık ara lider konumda olmak kuşkusuz Lenovo’nun en büyük hedeflerinden biridir. Ancak bu aynı zamanda şirket olarak izlediğimiz yolculukta ve PC+ çağında lider olma vizyonumuzun yalnızca bir başka kilometre taşını temsil etmektedir. Bu çağın ürünleri arasında kişisel bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar, akıllı TV’ler, bulut ve kurumsal bilgi işlem bulunmaktadır. Hedefimiz Lenovo’yu yalnızca önde gelen bir PC+ markası değil, aynı zamanda dünyanın en saygın şirketlerinden biri haline getirmektir.

PC+ çağında ilerlerken gözümüzü uzun vadeli, kazanç getiren büyüme hedefine diktik. Dünya genelindeki her büyük pazar için daha derinlere iniyoruz. Büyük pazarlarda yerel satış ve dağıtım ekiplerinin yanı sıra, üretimde daha güçlü bir etkiye sahibiz, AR-GE yatırımları yapıyoruz ve güçlü bir rekabet avantajı oluşturulması ve başarıya ulaşmak için bölgesel olarak en güçlü yeteneklerden yararlanmaya özen gösteriyoruz. Yerel yeteneklerden yararlanılan bu küresel erişimle “küresel yerel” bir şirket oluşturuyoruz ve bu da uzun vadeli başarımızın temeli olan Protect & Attack (koru ve atak et) stratejimizi daha fazla uygulamamızı sağlıyor.

Bugünkü rakamlar kuşkusuz heyecan vericidir ve zaman içinde tüm hedeflerimize ulaşabilmemiz için Lenovo stratejimizi uygulamaya, yeni  muhteşem ürünler sunmaya ve dünya çapındaki faaliyetlerimizin kapsamını büyütmeye devam edeceğiz.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın