LG, plastik bükülebilir ekran satışına başlıyor

Koreli elektronik devi LG, akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirilen esnek ekranların satışına çok yakın bir zamanda başlayacağını açıkladı.

Dünyada ilk kez üretilecek ve en geç önümüzdeki ay satışa sunulması planlanan 6 inçlik ekranlar, bükülebilir plastikten imal ediliyor. Bununla birlikte LG’nin “G-Flex” adını verdiği yeni telefonunu da yine gelecek ay piyasaya sunması beklenirken, şirketin araştırma bölümü, bükülebilir batarya prototipini tanıtmaya hazır olduğunu duyurdu.

Bununla birlikte rakip Samsung da, benzer teknolojiye sahip esnek ekranlarını piyasaya sunmayı planladığını bildirmişti. Ancak LG, gelecek ay bu ekranları piyasaya sunarak Koreli rakibinin önüne geçmeyi planlıyor.

Her ne kadar telefonlar bükülebilir nitelikte olmasa da, bükülebilir ekranların daha esnek görüntüler elde edilmesini sağlayacağı belirtiliyor. Samsung’un Nexus S ve Galaxy Nexus telefonlarında da bükülebilir ekranlar bulunuyor. Ancak bu ekranlar plastik değil cam kullanılarak üretilmiş.

Milliyet’in haberine göre, plastik bükülebilir ekranların yeni bir devrin habercisi olacağını belirten şirket yetkilileri, bunun, ileride cep telefonlarının yanı sıra tablet bilgisayarlar, taşıt araçlarının gösterge panellerinde de kullanılabileceğini kaydediyorlar.

Söz konusu esnek ekranların çok ince, hafif ve bununla birlikte karanlıkta daha iyi çözünürlek sunabildiği iddia ediliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir