LINE, 300 milyonluk aile oldu

Dünyanın önde gelen mobil platformu LINE, dünya genelinde 300 milyon kullanıcıya ulaştığını, 2014 hedefinin ise 500 milyon kullanıcı olduğunu duyurdu. Facebook’un 54 ayda, Twitter’ın ise 49 ayda ulaştığı 100 milyon kullanıcı barajını 19 ayda geçen LINE, takip eden 6 ayda kullanıcı sayısını 100 milyon daha artırmıştı. LINE’ın 200 milyondan 300 milyon kullanıcıya ulaşması yalnızca 4 ay sürdü.

line

Aynı yıl içerisinde hem 100 milyon hem de 300 milyon kullanıcı hedefine ulaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden LINE Corporation CEO’su Akira Morikawa, “Küresel pazar akıllı telefonlara yönelirken, LINE etkileyici sticker’ları, kullanışlı sesli ve görüntülü konuşma özelliği ve LINE kullanıcılarının arkadaşları ile eğlenebilecekleri oyunlarıyla kendisini yalnızca mesajlaşma fonksiyonu sunan araçlardan ayırarak pazara damgasını vurdu. Yeni özellikler geliştirmek ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirmek için iletişimin tüm imkanlarını araştırmaya devam edeceğiz. Hedefimiz 2014 yılı içerisinde 500 milyon kullanıcıya ulaşmak ve LINE’ı dünyanın en iyi iletişim servisi haline getirmek.” dedi.

Hindistan, Fransa, Almanya, İtalya ve Batı Avrupa ülkelerinde yeni kullanıcılar kazanmaya odaklanan LINE bir yandan yerelleştirilmiş tanıtım aktiviteleri yaparken diğer yandan yerel GSM operatörleri ve cihaz üreticileriyle işbirliklerini güçlendiriyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir