Londra’ya özel alanadı uzantısı

2014 yazında İngiltere’nin başkenti Londra, kendine özel bir uzantı adıyla tanışacak. Londra’nın tanıtımından sorumlu London & Partners şirketi İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu ICANN ile bu konuda anlaşma sağlandığını duyurdu. Uzantı adı olarak ise .London kullanılacak.

Gelecek yaz uzantı adını kullanmak üzere kayıtlar başlayacak; ancak bu adın tam anlamıyla hizmete girmesinin aylar alacağı ifade ediliyor. İçinde Londra geçen bir uzantı adı fikri, kentteki pek çok şirketin ilgisini çekti.

Ünlü Oxford Caddesi yakınlarındaki alışveriş mağazalarıyla ünlü Carnaby Sokağı’ndaki dükkan sahipleri de aynı şekilde bu fikrin kendilerini heyecanlandırdığını söyledi.

Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, .London uzantı adını benimseyen şirketlerin, bu sayede kentin küresel bir marka olma sürecine de dahil olmalarını sağlayacağını ifade etti.

BBC’nin haberine göre, Johnson ayrıca Londra’nın dijital ortamdaki varlığının da genişleme fırsatı elde edeceğine, bunun da kente yatırımların artmasının önünü açacağına işaret etti. Londra’nın dışında New York, Paris ve Berlin gibi kentlerin de benzer uzantı adları için başvurdukları belirtiliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir