Microsoft, beklentilerin üzerinde kâr etti

CEO’su Steve Ballmer’ın yerine gelecek yeni bir isim arayan teknoloji şirketi Microsoft Corp., müşterilerin zayıf PC alımlarındaki açığı, kurumsal yazılım talepleriyle destekleyerek 3. çeyrekte beklentinin üzerinde satış ve kâr elde etti.

Microsoft’un 30 Eylül’de sonlanan çeyrekte net geliri, bir yıl önceki 4.47 milyar dolardan 5.24 milyar dolara çıkarken, hisse başı geliri de 53 centten, 62 cente yükseldi.

Bloomberg anketina katılan analistler şirketin hisse başı kârının 54 cent olmasını bekliyordu. Bilanço verisinin ardından Microsoft’un hisseleri, seans sonrası işlemlerde değerlendi.

Bilanço rakamlarının ardından Microsoft hisseleri yüzde 7.4 değerlenerek 36.21 dolara çıktı. Şirketin hisseleri bu çeyrekte yüzde 3.7 düştü. BGC Partners LP’nin analistlerinden Colin Gillis, neredeyse herkesin yeni CEO’yu beklediğini söyledi.

Kaynak: BloombergHT

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın