Microsoft’un kurucusu Bill Gates’e tıp ödülü

Tıp araştırmaları alanında saygın bir ödül olan Albert Lasker ödülü, bugün Bill Gates ve eşi Melinda Gates’e verildi.

Lasker Fonu merkezinden yapılan açıklamada, “Ödüle, gezegenimizin en muhtaç milyonlarca insanının yaşam şartlarını iyileştirdikleri ve sağlık güvenliği alanında önemli sorunların çözümüne ciddi katkılarda bulunmuş olmalarından dolayı, Microsoft şirketinin kurucusu ve eşi layık görüldü.” denildi.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, açıklamada, “Kendi isimlerini taşıyan, dünyanın en büyük bağış fonunun kurucuları Gates çifti, muhtaç insanlara yardım olarak 26 milyarın üzerinde dolar ayırdı. En fakir ülkelerde yüz milyonlarca çocuğun aşılanmasına yönelik uluslararası çabaları destekleyen ünlü çiftin yardım faaliyetleri en büyük ödüllere layık” ifadelerine yer verildi.

1946 yılından beri tıp bilimlerine önemli katkı sağlayan kişilere verilen Lasker Ödülü, ABD’de Nobel’den sonra en önemli ikinci ödül olarak görülüyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir