Microsoft’un StorSimple bulutu Türkiye’de

Microsoft, Bulut İşletim Sistemi vizyonunun bir parçası olarak Ekim 2012 tarihinde satın aldığı ve dünya genelinde kademeli olarak satışa sunduğu StorSimple ürünlerinin Türkiye’de satışına başladığını duyurdu.

Şirket içi kurulan 3 katmanlı karma depolama çözümü olan StorSimple, şirket içindeki yerel depolama sistemlerini Microsoft’un bulut tabanlı depolama servisi olan Windows Azure Storage ile birleştirme görevini üstleniyor. Böylece veri tekilleştirme, veri sıkıştırma gibi SAN yeteneklerini bulutla bütünleştirerek depolama maliyetlerini yüzde 80’e varan oranda azaltıyor.

StorSimple, yerel ve bulut depolama sistemlerinin amaca uygun bir şekilde kesintisiz olarak bir araya gelmesini sağlayarak veri depolama teknolojilerinin gittiği yöne ışık tutuyor. Yüksek ölçeklenebilirlik ve buluta otomatik yedekleme gibi olanaklar da sunan StorSimple, depolama, yedekleme, arşivleme ve felaketten kurtarma amacıyla kullanılabiliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir