n11.com, kişiye özel ürün önerecek

n11.com, prudsys RDE (Real-time Decisioning Engine) ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde ziyaretçilerine, ilgi alanlarına göre ürün önerileri sunuyor.

n11.com’dan yapılan açıklamaya göre, şirket, ziyaretçilerine özel alışveriş deneyimi sunmak amacıyla, kişiselleştirilmiş öneri alanında hizmet veren prudsys RDE firması ile anlaştı.

Her gün yaklaşık 1 milyar kişiselleştirilmiş öneriyle 34 ülkede 200’ün üzerinde çevrimiçi mağazada müşterilere özel alışveriş deneyimi sunan prudsys RDE firması, n11.com ziyaretçileri için kişiselleştirilmiş modül ve kişiselleştirilmiş bülten hizmeti ile çevrimiçi kanallarından ilgi alanlarına göre ürün önerileri sunuyor. Söz konusu hizmet, çevrimiçi mağaza, mobil mağaza, mobil uygulama ve e-bültenlerde gerçek zamanlı olarak sunuluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen n11.com Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cenk Çivici, şirket olarak 2014 yılının 3. çeyreğini 18 bin kayıtlı mağaza, 17, 5 milyon kayıtlı ürün, 3 milyondan fazla üye ve toplamda 150 milyon ziyaret sayısı ile tamamladıklarını belirterek, bu süreçte çok sayıda işbirliği gerçekleştirdiklerini bildirdi.

prudsys RDE firması ile yapılan iş birliği sonucu kişisel önerilerde farklarını ortaya koymayı hedeflediklerini ifade eden Çivici, şunları kaydetti:

“Müşterilerimize bireysel alışveriş deneyimi sunmak amacıyla kişiselleştirilmiş öneri konusu ana hedeflerimizden biriydi. Önerilerin anlamlılığını artırmak amacıyla prudsys RDE firması ile iş birliğine giderek tecrübelerini sistemimizde hayata geçirdik. prudsys RDE ile iş birliğimiz kısa sürede olumlu geri dönüş sağladı. Kişiselleştirme, çevrimiçi ticarette satışı teşvik eden en etkili yöntemlerden biri.

Bütünsel bir kişiselleştirme stratejisi ile Türkiye e-ticaret pazarında lider olmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, gerçek zamanda yüksek veri miktarlarıyla bile sorunsuz çalışabilen, çabuk entegre edilebilen ve yüksek sayıda öneri modeli sunan bir çözüm aradık. prudsys RDE beklentilerimizi fazlasıyla karşıladı ve mağazada önerilere dayanan satışlarımızı belirgin bir şekilde artırmamızı sağladı.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın