n11.com’dan 30 gün koşulsuz iade

n11.com, online alışverişte 7 gün olan iade süresini koşulsuz olarak 30 güne yükseltti.

Doğuş Planet’ten yapılan açıklamaya göre n11.com, 26 Ağustos – 30 Eylül 2013 tarihleri arasında “30 gün koşulsuz iade” seçeneğini online açık pazar dünyasına sundu.

Açık Pazar modeliyle milyonlarca ürünü satıcılar aracılığı ile tüketicilere sunan n11.com, alışveriş sonrası alıcının 30 gün içinde nedensiz olarak ürünü ücretsiz kargo ile geri göndermesini sağlayacak sistemi devreye soktu. Buna göre alıcılar satın alma sonrası ürünler ellerine geçtikten sonraki 30 gün içinde herhangi bir memnuniyetsizlik, fikir değiştirme, uygun ölçü sorunu gibi nedenlerle n11.com’a iade etmek istedikleri ürün için gerekli formu doldurup, ilgili kargo firmasından ücretsiz hizmet alarak, iade işlemini yapacak.

n11.com Pazarlama Müdürü Aylin Daylan, tüketicilere sunulan genişletilmiş iade hakkının beklendiği gibi güveni tetiklediği ve kampanya kapsamında yer alan ürünlerin satışında ciddi yükselmeler gözlendiğini ifade etti.

Mart 2013 sonu itibari ile faaliyete başlayan n11.com ilk 4 ayın sonunda 4 binden fazla mağazaya ulaşırken ürün sayısı 4 milyonu aştı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir