n11, Güney Kore’de yatırım modeli oldu

n11.com, iş modeli ile Güney Kore’de düzenlenen “Global E-Ticaret Semineri”nde yatırım örneği oldu. n11.com açıklamasına göre, Güney Kore’de e-ticaret alanında başarılara imza atan SK Planet ve Doğuş Grup ortaklığı ile 2013 yılında Türkiye’de e-ticaret sektörüne giren n11.com, bir senelik zaman zarfında gerçekleştirdiği başarılarla örnek gösterilmeye başladı.

İnternet sektöründe Dünyanın Test Laboratuvarı (World Test Bed) olarak kabul edilen ve yeni projelerin denendiği önemli bir pazar olarak kabul gören Güney Kore’de “Global E-Ticaret Semineri” düzenlendi. Bu yıl ilk defa yapılan “Global E-Ticaret Semineri”ne Güney Kore’den 11 Street, Türkiye’den n11.com, Endonezya’dan Elevenia ve SK Planet’in küresel çekirdek liderleri katıldı.

E-ticaret sektörünün dünyada daha fazla gelişmesi için düzenlenen seminerde n11.com’un bir sene içerisindeki hızlı ve istikrarlı yükselişi örnek olarak gösterildi. n11.com’un ilgi gören kampanyalarının ve mobil platformda yer alan Sallamatik uygulamasının SK Group’un Endonezya’daki “elevenia.co.id” operasyonuna uygulanacağı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen n11.com Strateji ve Planlama Sorumlusu Yu-Shik Kim, yüksek mobil ve e-ticaret penetrasyonuna sahip Güney Kore pazarının örnek teşkil edecek uygulamalarının Türkiye pazarında hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Yu-Shik Kim, şunları kaydetti:

“Her şirketin en iyi uygulamalarının paylaşımında aracı olan bu seminer aynı zamanda küresel trendleri tartışmak için de çok iyi bir fırsat oldu. Bu deneyimin geleceğe dönük strateji planlamalarında ve satış/pazarlama kampanyaları oluşturulmasında çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Global pazardaki başarılı uygulamaların tespit edilerek Türkiye pazarına uyarlanması, n11.com’un rekabetçi gücünü artırırken şirketin ileriye yönelik büyüme hedeflerine de önemli katkı sağlayacaktır.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir