Netaş, 2012 ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı

Türk telekomünikasyon sektörünün öncü şirketlerinden Netaş, 2012’nin ilk 6 ayında, 191 milyon TL satış geliri elde ederek satışlarını geçen yılın aynı dönemine kıyasla %89 oranında artırdı.

Konuyla ilgili bilgi veren Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, “Netaş olarak 45. yılımızı kutladığımız 2012’nin ilk yarısında, stratejik adımlar atarak satış gelirlerimizi artırdık. Ülkemizin 2023 vizyonu doğrultusunda, sektördeki lider oyuncular arasında yer alma hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Üstün ArGe ve sistem entegrasyon yetkinliğimizle ortaya koyulan yenilikçi ürün ve hizmetler, bizi bu yolda rakiplerimizden farklılaştırıyor. Geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaştığımız, Netaş çatısı altında Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve geleceğin teknolojisi olarak tanımlanan, ülkemizin ilk 4G–LTE Mobil ve Sabit Kablosuz Geniş Bant Erişim Teknolojisi, bu konuda önemli bir örnek. Güçlü mali yapımız ve rekabet avantajlarımızla, küresel bir Türkiye markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

Altay sözlerine şöyle devam etti: “Netaş olarak son 5 yılda yaptığımız 270 milyon dolar ihracatla, art arda elde ettiğimiz ‘Türkiye’nin Yazılım İhracatı Şampiyonu’ unvanıyla gurur duyuyoruz. Türkiye’nin bu alandaki hakimiyeti, yüksek teknoloji ihracatımızı daha da artıracak ve cari açığımızın azalmasında önemli bir rol oynayacak.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir