Netaş 2013’ün ilk yarısında gelirini artırdı

Türk bilişim sektörünün öncü şirketlerinden Netaş, son dönemdeki istikrarlı büyümesini 2013 yılında da sürdürerek, yılın ilk 6 aylık döneminde satış gelirlerini, geçen yılın aynı dönemine göre % 4,2 artırarak, 199 milyon TL’ye yükseltti. Netaş’ın 2013’ün ilk yarısındaki brüt kârı 16,9 milyon TL olarak gerçekleşirken, brüt kâr marjı oranı ise %8,5 oldu.

Netaş’ın ilk yarı performansı hakkında bir değerlendirme yapan CEO C. Müjdat Altay, “Geçen yıl elde ettiğimiz rekor cironun ardından, 2013’ün ilk yarısında büyümeyi sürdürdük. Stratejimizin temelinde, sistem entegrasyonu alanındaki kesintisiz, güvenilir ve güçlü yaklaşımımızı sürdürerek, katma değeri yüksek çözümler üretmek ve yeni nesil altyapı platformlarına yatırım yapmak yer alıyor.” dedi.

Alpay, sözlerine şöyle devam etti: “2013’te 40. yılını kutladığımız Netaş ArGe birimimizden aldığımız destekle farklı sektörlerde, ülkemizin önde gelen kurumları ve kamu kuruluşları için uçtan uca yenilikçi çözümler üretiyor, teknolojik yetkinliklerimizle fark yaratıyoruz. Finans, enerji, eğitim ve sağlık gibi çeşitli dikey sektörlerde derinleşirken kamu tarafında hayata geçirdiğimiz büyük projeler bu farkımızı ortaya koyuyor. Bu dönemde, bilişim teknolojilerinde dünya devi Cisco’dan aldığımız ‘Kurumsal Pazarda Dünya Çapında Yılın İş Ortağı’ ödülü ile Türkiye’nin ilk 500 bilişim şirketi araştırmasında,  2012 satış gelirleriyle “Ağ Donanımı” ve “Sistem Entegratörü” kategorilerindeki birinciliklerimiz, sistem entegrasyonu alanındaki yetkinliğimizin ve başarımızın bir diğer kanıtı oldu.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir