Nokia’dan Facebook tuşlu yeni Asha 210

Nokia, kullanıcılarına daha fazla sosyal deneyimi daha ekonomik bir fiyata sunan, Asha ailesinin en son cihazını tanıttı. Tek ya da Kolay Değiştirilebilir Çift-SIM çeşitleriyle Nokia Asha 210, onu kalabalıktan ayıran farklı bir Nokia tasarımı ve akıllı görüntüleme özelliklerine sahip.

Kullanıcıların daha düşük fiyata daha fazla internet keyfi sürmelerini sağlayan Wi-Fi özelliğini destekleyen bu cihazda, ayrıca  özel bir Facebook tuşu da bulunuyor. Facebook ve Twitter’la birleşen, Gmail gibi en sevilen eposta hesaplarını destekleyen Nokia Asla 210, kullanıcıların ailelerinden ve dostlarından sadece birkaç tuş mesafesinde olmasını garantileyecek şekilde tasarlandı.   Nokia Asha 210’un 2MP kamerasına, tuş takımı kilitliyken bile özel bir sabit tuşla erişilebiliyor. Akıllı kamera ayrıca bir dizi fotoğraf çekme, düzenleme ve paylaşma seçeneği de sunuyor.

Nokia, Mobil Telefonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Timo Toikkanen, ”Nokia Asha 210, tasarım, renk ve özel Facebook tuşu gibi inovasyonlarla süper-sosyal kullanıcıların kendilerini yepyeni yollarla ifade etmelerini sağlıyor. Bu ürünümüz, kullanıcıların sosyal ağlarını kolayca güncelleyebilmelerini, dostlarıyla bağlantıda kalmalarını ve kullanıcılar tarafından üretilen içerikleri paylaşmalarını kolaylaştırmak üzere tasarlandı,” diyor.

Yeni ürün ayrıca Nokia’nın bulut teknolojisini kullanarak veri tüketimini yüzde 90’a dek azaltan Nokia Xpress Browser’ın tüm avantajlarından da faydalanıyor. Nokia Asha 201, kullanıcıların yakınlarındaki restoran, AVM ve ATM makineleri gibi ilgi çekici noktaları keşfetmelerini sağlayan web uygulaması Nokia Nearby özelliği de taşıyor.

Nokia Asha 210’un diğer kilit özellikleri ise şöyle:

  • Telefon rehberindeki bağlantı kartlarından doğrudan doğruya WhatsApp başlatma özelliğine sahip sosyal rehber entegrasyonu
  • Doğrudan video izlemek için önceden yüklenmiş YouTube başlatıcı
  • Kullanıcıları yeni sohbetler güncellemelerinden haberdar eden sohbet ekranı bilgilendirmeleri
  • Tek-SIM ve Çift-SIM modellerde, kullanıcıların cihazlarını kapatmadan SIM kart değiştirebilmelerini mümkün kılan Nokia’nın olağanüstü EasySwap teknolojisi
  • Wi-Fi Açma/Kapama kontrol düğmesi Nokia’nın bilinen avantajlı özelliği
  • Tek-SIM’de 46 gün, Çift-SIM’de 24 güne varan uzun pil ömrü.
  • Sarı, camgöbeği mavisi, siyah, eflatun ve beyaz renk seçenekleri.

Ürünün tek SIM versiyonu  2013 yılının 3. çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir