Operatörlerin Mobil Tarife Karşılaştırma siteleri yayında

Elektronik haberleşme hizmetlerinden faydalanan tüketicilerin korunması, hak ve menfaatlerinin gözetilmesi ile tarifeler arasında kolayca karşılaştırma ve seçim yapılabilmesine yönelik olarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Avea, Turkcell ve Vodafone’un internet siteleri üzerinden, kendilerine ait tarifelerin karşılaştırılmasına imkân sağlayacak çalışmaları yapmalarını talep etmişti. Operatörler bu sayfalarını bugün yayına aldı.

BTK’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bu sayede tüketiciler Kurumumuz veya işletmecilerin internet siteleri üzerinden karşılaştırma sayfalarına erişerek ilgili işletmecinin tarifeleri arasında karşılaştırma yapabileceklerdir. İşletmecilerin tarife karşılaştırma sayfalarının internet adresleri aşağıda yer almakta olup tüketiciler test sürecinde karşılaştırma sayfalarına yönelik görüş ve önerilerini Kurumumuza elektronik posta yoluyla (tarife@btk.gov.tr adresine) iletebileceklerdir.” denildi.

Operatörlerin Mobil Tarife Karşılaştırma internet sayfalarının adresleri şöyle:

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir