Özel doktor randevuları tek adreste

Hastalara 7 gün 24 saat ücretsiz olarak doktorlara erişme kolaylığı sağlayan Doktorburada.com hizmete başladı. Doğukan Dudaroğlu ve Pelin Anlı Bedirhanoğlu’nun ortak girişimiyle kurulan Doktorburada.com, sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırmayı, özel doktor randevularını tek çatı altında toplayarak yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Bilindiği üzere MHRS sistemi devlet hastane ve doktorlarıyla online randevuyu başarılı bir şekilde düzenliyor. Özel doktorlara erişimde ise sıkıntılar yaşanıyor; hastanın şikayeti doğrultusunda en doğru uzman hekimi bulması; bulduğunda ise telefon trafiği yüzünden ona ulaşması ya da aldığı randevuyu iptal etmesi zaman alıyor.

İşte bu tabloda zamandan tasarruf sağlayarak, hastanın dilediği lokasyondaki ve uzmanlık alanlarındaki doktorlara erişmesi fikrini geliştiren iki genç girişimci; Amerika ve Avrupa’daki örnek yazılım ve uygulamaları da inceleyerek Türkiye’nin sosyal yapısına en uygun modeli yaratarak hayata geçirdi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir