PayPal’dan 92.233.720.368.547.800 dolarlık hata

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde para transferi ve ödeme hizmetleri sağlayan PayPal şirketi, bir kullanıcısının hesabına yanlışlıkla 92 katrilyon dolar (176 katrilyon TL) aktarıldığını açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Pennsylvania eyaletinde yaşayan 56 yaşındaki Chris Reynolds, yapılan hatayı aylık hesap dökümünü aldığında farketti.

PayPal, hatanın çok kısa süre içinde farkedildiğini, ve Chris Reynolds hesabına girip herhangi bir işlem yapmadan önce düzeltilerek kullanıcının bakiyesinin yeniden sıfırlandığını açıkladı.

PayPal yaptığı yazılı açıklamada, “Bunun bir hata olduğu açıkça ortada. Chris Reynolds’ın bunu anlayışla karşılamasına ve bizimle işbirliği yapmasına müteşekkiriz” dedi.

BBC’nin haberine göre, PayPal şirketi, yapılan hatayı telafi etmek amacıyla, Chris Reynolds’ın seçeceği bir yardım kurumuna onun adına bir bağışta bulunacaklarını açıkladı.

Chris Reynolds, haberi ilk duyuran Philadelphia Daily News gazetesine yaptığı açıklamada, “Hesap dökümünde 92.233.720.368.547.800 dolar görmek oldukça şaşırtıcıydı” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir