PDF dosyalarını sıkıştırmanın yolu

Taşınabilir tarayıcılar üreten IRIS, Optik Karakter Tanıma (OCR) yazılımları ile kullanımı kolaylaştırıyor. IRIS’in gelişmiş OCR yazılımı olan Readiris 15, PDF dosyalarını sıkıştırarak paylaşmayı ya da arşivlemeyi sağlıyor.

DataStar’ın Türkiye distribütörü olduğu IRIS, taşınabilir, farklı tarayıcıların yanında OCR (Optik Karakter Tanıma) alanında güçlü yazılımlar da geliştiren bir şirket. Kolay kullanımlı OCR yazılımları ile hem tarama yapmayı hem de taranan metinleri arşivlemeyi sağlayan IRIS’in Readiris 15 yazılımı, bunlardan biri.

Taranan dokümanları düzenlenebilir ve rahat bulunacak şekilde arşivlenebilir hale getirmeyi sağlayan Readiris 15 yazılımı, herhangi bir belgeyi Word, Excel, PDF, HTML gibi farklı formatlarda kaydedebiliyor. Üstelik belgenin orijinal düzeni değişmeden istenilen formata dönüştürülebiliyor.

Sadece Microsoft Office yazılımları değil, Adobe Acrobat, Open Office, Word Perfect, Apple Page gibi yazılımlarla da uyumlu olan Readiris 15, ayrıca taranan dokümanları PDF formatında sıkıştırarak kaydedebiliyor. Dokümanın görsel kalitesini düşürmeden yapılan bu işlem ile dosyalar 50 kata kadar sıkıştırılabiliyor. Standart PDF formatında kaydediliyor ve daha sonra rahatlıkla herhangi bir PDF görüntüleyici ile açılabiliyor.

PDF dosyalarını arşivleme ve arama yapmak

Readiris 15 yazılımı, PDF dosyalarını sıkıştırabilmenin yanında kolayca indeksleyerek arşivlemeye de olanak sağlıyor. Arşivlenen dosyaların daha sonra çok rahat bulunabilmesi için önemli olan bu özellik, kullanıcılara rahatlık sunuyor.

Bulut Bilişim (Cloud Computing) desteği de olan yazılım ile taranan dokümanları bulutta arşivlemek ve paylaşmak çok kolay. Sadece tek bir tık ile bulut işlevi seçilerek bu işlem yapılabiliyor. Evernote, Dropbox, Google Drive gibi bulut hizmetleri ile uyumlu olan Readiris ile dokümanlar güvenli ve her yerden erişilebilir şekilde bulutta saklanabiliyor.

Türkçe dahil 130’dan fazla dili destekleyen Readiris 15 yazılımı, IRIS’in taşınabilir tarayıcılarının birçoğunda ücretsiz olarak sunuluyor. Yazılım, tarayıcılardan bağımsız olarak, ayrıca bireysel kullanıcılar için Readiris Pro 15, kurumsal kullanıcılar için ise Readiris Corparated 15 adlı iki versiyonu olan paket olarak da satılıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir