Photoshop CS6’ya güvenlik yaması geldi

Adobe, Windows ve Macintosh’lardaki Adobe Photoshop CS6 için bir güvenlik güncelleştirmesi yayımladı. Bu güvenlik güncelleştirmesi saldırı altında olan bir işletim sisteminin saldırganın kontrolüne geçmesine olanak sağlayabilecek bir güvenlik açığını engelliyor.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, bir saldırganın güvenlik açığından yararlanabilmesi için, Windows ya da Macintosh’da Photoshop CS6 üzerinden kötü niyetli bir üçüncü parti dosyanın kullanıcı tarafından açılması gerekiyor ve Adobe Photoshop, bu güvenlik açığını kullanan herhangi bir saldırıya maruz kalmış değil.

Adobe’nin yaptığı açıklamaya göre, Windows ve Macintosh için Adobe Photoshop CS5.1 (12.1.1) ve Adobe Photoshop CS5 (12.0.05), bu güvenlik açığından etkilenmiyor. Adobe Photoshop CS5.1 (12.1.1), Adobe Photoshop CS5 (12.0.05) ve önceki sürüm kullanıcıları için güncelleme yüklenmesi gerekmiyor.

Adobe, Windows ve Macintosh için Adobe Photoshop CS6 (13.0) kullanıcılarılarının ise güncelleme yapması gerektiğini açıkladı. Adobe’nin, bu güvenlik açığını gidermek için yayımladığı Adobe Photoshop CS6 (13.0.1), kod çalıştırma gerektirebilecek yığın taşması (CVE-2012-4170) güvenlik açığı sorununu gideriyor.

Adobe, Adobe Photoshop CS6 (13.0) kullanıcılarının teknik notta verilen talimatları uygulayarak ürünlerini güncellemelerini öneriyor. Güncelleme için; http://blogs.adobe.com/photoshopdotcom/2012/08/photoshop-cs6-13-0-1-update-now-available.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir