Led Ekran Sistemleri

Profesyonel Led Ekran Sistemleri

Tanıtım ve reklam sektörünün son dönemdeki en önemli elemanlarından olan led ekranlar her geçen gün daha yüksek kalite ile hizmete vermeye devam ediyor.

Ülkemizin ve dünyanın seçkin markaları gerçekleştirdikleri tanıtımlarda her zaman en kaliteli ürünleri tercih ettiğinden led ekranlar sıklıkla kullanılıyor. Tercih edilen led ekran modelleri, amacına en uygun biçimde hizmetine devam ederken tanıtım ve reklamların son derece başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Markaların aldıkları hizmetten son derece memnun olmaları bundan sonraki tüm organizasyonlarında da bu ürünlere yönelmelerine sebep oluyor.

Led ekranlar gün ışığında dahi çok yüksek performans sunabilmektedir. Bu sayede markalar, tanıtımlarını günün her saatinde müşterilerine net bir şekilde ulaştırmayı başaracaktır. Akşam saatlerinde ise diğer ekranlara göre çok daha net ve parlak bir görüntü ortaya çıkarır. Büyük ebatlarda üretilen led ekranların akşam saatlerinde dikkat çekmemesi gibi bir durum söz konusu olmaz. O bölgeden geçen insanların tamamı led ekran üzerinde oluşan görüntüyü inceleyecek ve marka konusunda bilgi sahibi olacaktır.

Profesyonel Led Ekran Sistemlerinin Özellikleri

Diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi led ekranlarda da farklı özellikler yer alabiliyor. Bu özellikler arasında bazıları hayati önem taşırken bazıları küçük ayrıntılar ile daha profesyonel bir hizmete imkân tanıyor. Tercih edilen profesyonel led ekran sistemleri genelde netliği üzerinden değerlendirilmektedir. Piksel aralıkları ne kadar küçülürse görüntü o seviyede net olur. Piksel aralığının düşüşü çok daha fazla ışık kaynağının kullanılması ve görüntünün her zaman daha kaliteli olmasını sağlayacaktır.

Görüntünün yanı sıra led ekranlarda dış etmenlere karşı dayanım da ön plandadır. Led ekranlar sürekli olarak güneş ışınlarına maruz kalırken kış aylarında da su ile temas edebilirler. Bu durumun farkında olan üreticiler mevsimsel etmenlerden korumak adına özel çalışmalar gerçekleştirmektedir. Tercih edilen led ekran özel bir mekanizma ile koruma altına alınırken su ile direkt teması engellenmektedir. Bunun yanı sıra güneş ışınlarının renkte değişiklik ya da kalitede düşüş gibi olumsuz etmenleri gerçekleştirme ihtimali de söz konusu olmamaktadır.

Profesyonel Led Ekran Fiyatları

Led ekranları kullanmaya başlayacak olan firmalar ya da kişiler fiyat konusunda da merak duyacaktır. Elektronik cihazlar arasında çok yüksek seviyede popülerliği olmadığı için fiyatları herkes tarafından bilinmemektedir. Üreticiler led ekran fiyatı konusunda kararlarını verirken farklı etmenlere dikkat ederler. Bir ekranda fiyatı en çok etkileyen etmen kullanılan ışık kaynağının sayısıdır. Ekranların ebatlarında yaşanan yükselme direkt olarak daha fazla malzeme kullanılması anlamına gelmektedir. Bu da fiyatların yükselmesine sebep olur. Benzer bir şekilde piksel aralığının azalması da aynı alanda daha fazla ışık kaynağı olması anlamına geleceğinden fiyatları yükseltir.

Üretici firmaların kullanıcılarına sunduğu diğer imkânlar da fiyatlar üzerinde etkili olur. Bazı firmalar, düzenli olarak bakım hizmeti vereceğini belirtirken bu hizmetin parasını ilk satışlarda alabilmektedir. Bu aşamada kullanıcılar led ekran bakım işlemi için ilk alışverişlerinde rezervasyonlarını yapmış olurlar. Led ekranların düzenli olarak bakım işlemlerinin yapılması şart olduğundan bu alışverişler oldukça kârlı olacaktır. Buna karşılık bazı kullanıcılar bakım işlemleri için sonrasında bir bütçe ayırmayı düşünerek ilk alışverişlerde daha ekonomik bir alışveriş gerçekleştirebilirler.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir