Profesyoneller için 4TB taşınabilir disk

Western Dijital (WD), yüksek performans ve kapasite sağlayan ilk taşınabilir ikili sürücü çözümü olan My Passport Pro’yu piyasaya sürdü. My Passport Pro, Mac sistemlerine en zorlu uygulamalar için gereken performansı sağlamak için kullanıcı seçimine dayalı RAID fonksiyonunu barındırıyor. Güç adaptörlerine ya da ekstra kablolara ihtiyaç duymaksızın, tamamen mobil depolama sunan My Passport Pro, 2 TB ve 4 TB’lık kapasitelerde mevcut.

Direkt olarak WD’ye özel bir tasarım olan entegre Thunderbolt kablosundan güç alan My Passport Pro’nun performansı saniyede 233 MB’ye çıkarken, yüksek hızda transfer, düzeltme ve yedekleme hizmetleri sağlıyor.
Çift sürücülü My Passport Pro’nun diğer bir önemli özelliği; kullanıcı seçimine bağlı RAID fonksiyonu. Bu özellik, kullanıcıların ihtiyaçlarına bağlı olarak yüksek performans için sıralı veri bölümlemesi (RAID 0) ya da bilgi yedeklemesi yapabilmek için disk ikizleme (RAID 1) fonksiyonlarını seçme olanağı sunuyor.

Hem FireWire 800’den, hem de USB 3.0’dan daha ileride olan My Passport Pro’ya entegre Thunderbolt teknolojisi, 22 GB’lık yüksek çözünürlüklü bir video dosyasını RAID 0 formatında çalışan USB 3.0 için gereken standart sürenin yarısında kopyalama özelliğiyle, video işletimini daha hızlı ve kolay hale getiriyor.

Pürüzsüz alüminyum kasanın içerisine yerleştirilmiş 2 adet 2,5 inçlik sabit sürücü içeren My Passport Pro, hareket halindeyken güvenli bir şekilde çalışması için baştan aşağı ekstra dayanıklılık şok testine tabi tutulmuştur.

My Passport Pro Mayıs ayı itibariyle tüm Apple mağazalarında ve büyük teknomarketlerde bulunabilir. Önerilen Perakende Satış Fiyatı 2 TB My Passport Pro için $459,99+KDV, 4 TB My Passport Pro için $659.99+KDV.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir