Qualcomm’dan akıllı saat: Toq

Qualcomm Incorporated, yüzde yüz iştiraki olan Qualcomm Connected Experiences, Inc.’in, Qualcomm Toq (‘talk’) akıllı saatini müşterilerine sunacağını duyurdu. Android tabanlı akıllı telefonlar ile uyumlu olan ve özel Qualcomm MEMS Technologies, Inc.’in QualcommMirasol ekran teknolojisi ile donatılan Toq, günlerce süren pil ömrü ve parlak güneş ışığında bile görülebilirlik özellikleri ile kesintisiz bir akıllı saat deneyimi sunuyor. 349,99$’dan başlayan fiyatlara satışa sunulan Toq, toq.qualcomm.com internet adresi üzerinden sipariş edilebiliyor.

Qualcomm CEO’su ve başkanı Paul E. Jacobs: “Toq smartwatch, düşük güç tüketimli Mirasol ekran, AllJoyn etkileşimleri ve WiPower LE kablosuz şarj gibi, gelişmekte olan giyilebilir teknolojiler kategorisini tanımlayacak temel Qualcomm yeniliklerini sunuyor. Toq, geleneksel saatler gibi bir açma/kapama düğmesi olmadan bilgileri görüntülüyor. Bildirim ve içerikleri alabilmesi için akıllı telefon ile eşleştirilen Toq, fiziksel ve dijital yaşamlarımızı sorunsuz bir şekilde birleştiriyor. Bunları ve başka sektör öncüsü teknolojileri kullanarak, ortaklarımız ve biz yeni ürün fırsatları ve müşteri deneyimleri sunacağız,” diye konuştu.

Daha önce de açıklandığı üzere, sınırlı sayıda üretilen bu akıllı saat, giyilebilir cihazlardaki çekici kullanıcı deneyimi sunmak için gereken çığır açıcı teknolojilere sahip olacak. Toq aynı zamanda aşağıdaki önemli teknolojilerin yararlarını sunar:

  • Mirasol ekran teknolojisi – parlak güneş ışığında bile keskin ve sürekli açık bir görüntüleme deneyimi sağlamak için ortam ışığını kullanan, her zaman net ve görünür yansıtıcı ekran teknolojisi;
  • Qualcomm WiPower LE teknolojisi – sorunsuz, gerçek “drop and go” (bırak ve git) kablosuz şarj deneyimi.
  • Stereo Bluetooth ses deneyimi – tüm gün rahatınız ve kolayca takabilmeniz için kulak yolunuzun dışına oturan ilk gerçekten kablosuz stereo kulaklık.

Bluetooth kablosuz teknolojisini kullanan Toq, müşterilerin aramaları kabul etmelerini/reddetmelerini, mesajlar ile toplantı uyarılarını görüntülemelerini ve akıllı telefonları ya da All-Joyn etkin cihazlarından gelen seçtikleri uyarıları doğrudan bileklerinden almalarını sağlıyor.

Qualcomm, yazılım güncellemeleri aracılığıyla Toq’a işlevler eklemeye devam edecek. Kullanıcılar tüm bunların yanı sıra AccuWeather ve E*TRADE’den önceden yüklenmiş hava ve borsa uygulamalarını da kullanabilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir