Rusya internet kullanıcı sayısında Avrupa birincisi

Rusya, bir ayda internete giren kullanıcı sayısına göre Avrupa ülkeleri arasında ilk sırada. 2012 yılı kilit Avrupa eğilimlerini analiz eden comScore’un raporuna göre Rusya’da her ay internete 61,3 milyon kişi giriyor. Bu rakam, Avrupa internet nüfusunun yüzde 15’ini oluşturuyor.

Rusya’nın en popüler beş sitesi: Yandex.Hava (17,1 milyon ziyaretçi), Yandex.Haber (15,1 milyon), Gismeteo (10,9 milyon), news.mail.ru (10,8 milyon) ve Ria.ru (7,2 milyon).

Ayrıca Rusya, taşınabilir cihazlardan (tablet ve akıllı telefon) internete bağlanma oranına göre de Avrupa’nın ilk üç ülkesi arasında bulunuyor. Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Türkiye’de mobil interneti kullanma oranı yüzde 3,8 iken Rusya’da yüzde 25,1.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir